‌‌۲۷۱ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در کردستان کشف شد

به گزارش خبرنگار رکنا از سنندج، سردار علی آزادی عصر امروز در نشست با اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کردستان که در این شهر برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک ماه ربیع‌الاول به همه مردم اظهار داشت: از اینکه فرصت حضور در جمع دلسوزان نظام را در کردستان داشته، بسیار خوشحالم.

وی با بیان اینکه همواره از نقطه نظرات و پیشنهادات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی‌ کردستان برای پیشبرد اهداف و سیاست‌هااستفاده می‌کنم، گفت: امیدوارم همه با هم در راستای خدمتگزاری به مردم تلاش کنیم.

فرمانده انتظامی استان کردستان با تاکید بر اینکه باید مجموعه پلیس در برابر محبت مردم به پلیسبا تفکر ویژه به آن بنگریم،تصریحکرد: موفقیت‌های حاصل شده در نیروی انتظامی ناشی از "اخلاص،روحیه خدمتگزاری و تواضع" همکارانم در استان است.

وی خدمتگزاری به مردم را جزو وظیفه و اولویت نیروی انتظامی کردستان خواند و افزود: در طول این هفته ناجا که با شعار پلیس هوشمند و امنیت پایدار نام‌گذاری شده اقدامات زیادی انجام و

تعامل سازمان‌های مردم‌نهاد با نیروی انتظامی امنیت استان کردستان را ارتقا می‌دهدفرمانده انتظامی استان کردستان: 50 کلانتری کردستان برای خدمت‌رسانی بیشتر هوشمندسازی شد

سردار آزادی از افزایش 3درصدی وقوع سرقت در شش ماهه نخست سال‌جاری در استان خبر داد و بیان کرد: این آمار در کشور 11درصد بوده است‌.

وی از کشف 83درصدی سرقت در استان خبر داد واظهار کرد: متاسفانه در کاهش وقوع تصادفات که متولی آن دستگاه‌های مختلف بوده، ناموفق بوده‌ایم چراکه در این شش ماهه نخست سال‌جاری آمارها نسبت به سه سال گذشته افزایشی بوده است.

فرمانده انتظامی استان کروستان از افزایش 35درصدی وقوع جرائم سایبری و کشف 95درصدی پرونده‌هایتخلفات این حوزه در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: آمار کشفیات در این بخش در کشور89درصد است.

وی از کاهش 31درصدی آمار خودکشی در شش ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان خبر داد و بیان کرد: در همین مدت 856 کیلوگرم موادمخدر در کردستان کشف و976معتاد متجاهر بازداشت شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان کردستان با ابراز نگرانی از اینکه مرکز ترک اعتیاد اجباری معتادان در استان نداریم، اذعان کرد: همین موضوع باعث جولان معتادان متجاهر در سطح شهرهای کردستان شده که این یک معضل اساسی یوده و باید چاره‌اندیشی شود.

وی از کشف 271میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در شش ماه و 15روز اخیر در استان خبر داد و یادآور شد: این آمار در کردستان 105درصد افزایش داشته است.

سردار آزادی با بیان اینکه دفاتر مشاوره و مددکاری اجتماعی در تمام کلانتری‌های سطح استان به منظور حل مشکلات مردم راه‌انداری شده است، افزود: از ظرفیت همه گروه‌های مردمی در راستای پیشبرد برنامه‌های ناجا در کردستان استفاده خواهیم کرد.

عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟