مسابقات هاکی بانوان کشور در اردبیل

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل؛ عروضی از برگزاری مسابقات هاکی بانوان کشور از ۲۱ تا ۲۴ مهرماه برای اولین بار در استان اردبیل و در شهرستان مشگین شهر خبر داد.

وی افزود: این بازی‌ها در قالب هاکی ۵ رده سنی زیر ۲۳ سال، انتخابی تیم ملی بانوان است که تیم‌هایی از استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، ایلام و گیلان در این مسابقات حضور خواهند یافت.

رئیس هیأت هاکی استان اردبیل با اشاره به تمرینات منسجم و منظم بانوان ورزشکار استان طی ۶ ماهه گذشته، اظهار کرد: خوشبختانه حضور سرمربی تیم ملی و مدرس بین المللی فدراسیون هاکی در ماه‌های گذشته در استان اردبیل باعث ارتقاء بیش از پیش تیم شده است.

این مسئول ورزشی بیان کرد: تمرینات تیم هیأت استان در شهرستان‌های اردبیل و خلخال انجام شده و تیم آمادگی کامل برای حضور در این رقابت‌ها را دارا می‌باشد. از شهرستان خلخال ۳ ورزشکار و از مرکز استان ۷ ورزشکار در این بازی‌ها شرکت خواهند کرد.

عروضی گفت: رشته هاکی در ۷ شهرستان اردبیل، خلخال، پارس آباد، کوثر، مشگین شهر، گرمی و سرعین فعال می‌باشد که در اکثر این شهرستان‌ها برنامه استعدادیابی عملیاتی شده و آموزش‌های لازم نیز در جهت پرورش ورزشکاران توانمند انجام شده است.

وی افزود: تاکنون ۵۵ کارگاه عملی و تئوری در استان برگزار شده و همچنین در راستای توسعه ورزش هاکی ۸ دوره مربیگری درجه ۳ نیز برگزار گردیده است.

رئیس هیأت هاکی استان از برگزاری لیگ کشوری هاکی در دی ماه و بهمن ماه سال‌جاری خبر داد و گفت: آماده سازی تیم و برنامه ریزی‌های لازم برای حضور ورزشکاران و تیم‌های استان در این لیگ‌ها در حال انجام است.

عروضی یادآور شد: تاکنون بالغ بر ۱۰ مسابقه داخل استانی در اردبیل، مشگین شهر و خلخال برگزار شده و یک مسابقه نیز در خارج از استان و در آذربایجان شرقی به میزبانی تبریز برگزار کرده ایم که بانوان هاکی چمن استان توانستند پیروز این مسابقات شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟