تصویب ۵۵ مصوبه در سفر استاندار خراسان رضوی به تربت جام

به گزارش خبرنگار رکنا از مشهد، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی در سی و یکمین سفر استانی به شهرستان مرزی تربت جام ابتدا با حضور بر مزار شهدای گمنام با عطر افشانی، گلباران به مقام شهدا ادای احترام کرد و سپس به شهر‌های احمد آباد صولت، نیل شهر، سمیع آباد ونصرآباد به صورت میدانی حضور پیدا کرد.

او در سفر به بخش مرزی ومحروم پایین جام به روستای محروم و مرزی صید آباد از توابع بخش پایین جام حضور یافت و از نزدیک در گفت و گو با مردم مشکلات و مطالبات این روستا را مورد بررسی قرار داد.

محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی در جمع مردم شیعه و اهل سنت مرزنشین با اشاره به اینکه شهرستان مرزی تربت جام از مناطق مهم مرزی کشور محسوب می‌شود یاد آور شد: وحدت بین مردم شیعه و اهل سنت در این منطقه یک الگوی برتر کشوری است و مردمان این دیار با وحدت، اتحاد و انسجام در کنار هم زندگی می‌کنند که مسئولان باید همت بیشتری برای رفع مشکلات آنان انجام دهند.

او به تحریم‌های ظالمانه دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: در حال حاضر طرح‌های اولویت دار در سطح استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که در این راستا باید از همه ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده کرد.

معتمدیان با اشاره به تصویب ۵۵ مصوبه زیرساختی، عمرانی، اقتصادی و اجتماعی در این سفر بیان کرد: سفر‌های میدانی به ۷۵ شهر استان از سال گذشته شروع شده و از نزدیک مشکلات و معضلات و مطالبات مردم مورد بررسی قرار گرفت و مدیران باید با الگوگیری از سفر شهرستانی و نگاه همه جانبه با اقلیم خراسان و توجه ویژه به شهر‌های مرزی و محروم تازه تاسیس داشته باشند.

او تصریح کرد: شهر‌های جدید از امکانات استانی برای توسعه کمک بگیرند تا کار توسعه‌ای جهشی با اولویت پرژه‌های ناتمام تکمیل آن در دستور کار قرار بگیرد که از این بیشتر مردم در مناطق مرزی چشم انتظار تکمیل و افتتاح پروژه نباشند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه طولانی شدن پروژه‌ها سرمایه اجتماعی از دست می‌رود، تاکید کرد: مدیران تلاش کنند مواردی که اجتناب ناپذیر است با توزیع اعتبارات و جذب سرمایه‌های بخش خصوصی نسبت تکمیل پروژه‌ها با اولویت بندی، ضرورت‌ها و مطالبات مردمی اقدام کنند تا رضایتمندی مردم را به دنبال داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟