فراهم سازی اشتغال بیش از ۵هزار نفر در معادن استان

به گزارش خبرنگار رکنا در ارومیه پریسا عابدپور با بیان اینکه ۵۰۳ معدن در استان آذربایجان‌غربی وجود دارد و ذخیره قطعی این معادن به یک میلیون و ۱۳۸ هزار تن می‌رسد، اظهار داشت: حجم سرمایه‌گذاری انجام شده در این معادن، ۴ هزار و ۷۴۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

 

وی افزود: ۶۸ نوع ماده معدنی در کشور شناسایی شده، است که ۷۵ درصد این تعداد در این استان وجود دارد که ۵۱ نوع را شامل می‌شود.

معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در حال حاضر برای بیش از ۵ هزار نفر به صورت مستقیم در بخش معدن استان اشتغال فراهم شده است، بیان کرد: صنایع تبدیلی این استان نیز در بخش‌های فرآوری و استحصال طلا، سنگ تزئینی، تولید سیمان، آهک و گچ و صنعت تولید پودرهای میکرونیزه فعال است.

عابدپور ادامه داد: معادن به عنوان پیشران اقتصادی در هر کشوری مطرح بوده و با توجه به گستردگی مواد معدنی و وجود ذخایر با ارزش در سطح استان، سرمایه‌گذاری در این بخش طی سال‌های آینده رشد اقتصادی درخشانی را برای استان خواهد داشت.

وی اضافه کرد: عمده مواد معدنی دارای کاربرد در صنایعی از جمله ساختمانی، آرایشی، بهداشتی، فولاد و نفت است.

 این مقام مسئول خاطرنشان کرد: صنایع تبدیلی این استان نیز در بخش‌های فرآوری و استحصال طلا، سنگ تزئینی، تولید سیمان، آهک و گچ و صنعت تولید پودرهای میکرونیزه فعال است.

آذربایجان‌غربی/ نسرین کریم معجنی 

آیا این خبر مفید بود؟