کرونا در کردستان جان 7نفر دیگر را گرفت

به گزارش خبرنگار رکنا از سنندج، بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در حال حاضر 896 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 88 نفر از آنان در بخش ویژه (آی سی یو) بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک در سنندج 569 نفر، در سقز 64 نفر، در مریوان 123 نفر، در قروه 36 نفر، در بیجار 10 نفر، در کامیاران 30 نفر، در دیواندره 6 نفر، در بانه 43 نفر، در دهگلان 13 نفر و در سروآباد نیز 2 نفر بستری هستند.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی کردستان از مرگ 7 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را یک هزار و 708 نفر اعلام کرد.

بر این اساس از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کردستان تا امروز 723 نفر در سنندج، 284 نفر در سقز، 141 نفر در قروه، 94 نفر در کامیاران، 121 نفر در بانه، 88 نفر در دیواندره، 71 نفر در بیجار، 159 نفر در مریوان، 23 نفر در دهگلان و 4 نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اعلام کرد همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

عبدالحکیمی /کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟