میزان فوتی‌ها کرونا در کردستان پایین‌تر از میانگین کشوری است

به گزارش خبرنگار رکنا از سنندج، بهمن مرادنیا بعدازظهر امروز در مراسم تقدیر از مدافعان سلامت و دست‌اندرکاران کسب رتبه درجه یک برتر کشوری در چهاردهمین دوره اعتباربخشی ملی بیمارستان‌های کشور که در دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد، ضمن قدردانی از مدافعان سلامت اظهار داشت: کادر بهداشت و درمان در این دوران کرونایی غیرتمندانه برای حفظ سلامت مردم سراسر استان تلاش کردند.

وی با بیان اینکه از اوایل شیوع ویروس کرونا با کمبود امکانات، اکسیژن‌ساز و تخت بیمارستانی روبه‌رو بودیم، گفت: خوشبختانه اکنون این مشکلات برطرف شده و مدافعان سلامت با صبر، پایداری و همت والا در راستای خدمت‌گزاری به مردم تلاش می‌کنند.

استاندار کردستان با تاکید بر اینکه اصناف و شهروندان فهیم کردستانی برای خارج شدن از وضعیت قرمز کرونا در استان مدافعان سلامت را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی رعایت کنند،تصریح کرد: بایدهمه با هم برای بازگرداندن به حالت عادیدست به به دست هم دهیم.

وی در ادامه با ابراز تاسف از اینکه اگر یک ضعفی در حوزه‌ای وجوو داشته باشد، همه شروع به رسانه‌ای کردن موضوع کرده اما در برابر پیشرفت‌ها و موفقیت‌های حوزه‌های مختلف همچون کسب رتبه برتر بیمارستان بعثت و کوثر سنندج سکوت می‌کنند!

مرادنیا با ابراز تاسف از اینکه همواره به انعکاس نقاط ضعف پرداخته و به قوت‌ها توجه نمی‌کنیم، عنوان کرد: از همه مدیران، مدافعان امنیت و سلامت که با تمام وجود در راستای مقابله با کرونا و حفظ آرامش تلاش کرده، تقدیرو امیدواریم خدمت‌رسانی به مردم همواره ادامه داشته باشد.

 

میزان فوتی‌ها کرونا در کردستان پایین‌تر از میانگین کشوری است

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان نیز در این مراسم با قدردانی از حمایت همه مسئولان و مدافعان امنیت در این ایام کرونااظهار داشت: طرح شهید سلیمانی از آذرماه سال گذشته بدون کمترین تنش و به عنوان استان موفقکشور در استان آغاز و همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه رکورد واکسیناسیون کرونا در مراکز تجمیع با یکهزار و 56دوز واکسن در روز شکسته شد، خاطرنشان کرد: واکسیناسیون فرهنگیان و 28درصد واکسن دانش‌آموزان کردستانی 12تا 18ساله انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان با اشاره به اینکه هم‌اکنون 107نفر از بیماران کرونایی در بیمارستان تامین اجتماعی سنندج بستری هستند، افزود: خوشبختانه دستگاه اکسیژن‌ساز و تجهیزات درمانی در این بیمارستان تهیه و ارتقا یافته و بار زیادی از دوش ما برداشته شده است.

وی از کسب رتبه یک برتر بیمارستان‌های بعثت و کوثر سنندج خبر داد و بیان کرد: جا دارد از همه کسانی که در اعتباربخشی این بیمارستان‌ها نقش داشتند، تشکر کنم.

رضاعی از راه‌اندازی 24مرکز تجمیع واکسیناسیون در استان خبر داد و گفت: نتیجه تست PCR از 24ساعت به 6ساعت کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه همه بیمارستان‌های استان به دستگاه اکسیژن‌ساز مجهز شده است، عنوان کرد: هم‌اکنون بیماران رابدون افت اکسیژن در بیمارستان توحید بستری کنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان با اشاره بهاینکه در طول 20ماه اخیر میزان فوتی‌های کرونا در کردستان از میانگین کشوری پایین‌تر است، اذعانکرد: در برخی از روزها حتی یک بیمار فوتی هم در کردستان نداشته و اخیرا در پیک پنجم کرونا نیز علی‌رغم تعداد فوتی‌ها، باز هم تعداد فوتی‌ها کمتر بوده است.

وی با ادعای اینکه دانشگاه علوم پزشکی را با بدهی‌های زیادی تحویل گرفتیم ادامه داد:برخی از داروخانه‌ها 9ماه طلب داشتند که اکنون به 4تا 5ماهکاهش یافته است.

رضاعی با ادعای اینکه در دوران اخیر در زمینه داروهایی کرونایی در بیمارستان‌های استان هیچ کمبودی نداشتیم، یادآور شد:در حوزه آموزش نیز علی‌رغم این شرایط سخت کرونایی، اقدامات زیاد انجام و به رتبه‌های مختلف کشوری دست یافته‌ایم.

در پایان این مراسم با اهدای لوح از مدافعان سلامت، مسئولان، فرماندهان نظامی و انتظامی درگیرمقابله با کرونا در استان کردستان تقدیر شد.

عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟