تشکیل پرونده ترک فعل برای 12مدیر دستگاههای اجرایی در کردستان

به گزارش خبرنگار رکنا از سنندج،  حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی در گفت‌: با اشاره به بخشنامه رئیس قوه قضائیه در زمینه ترک فعل مدیران پس از صدور این بخشنامه، مراتب به تمام حوزه‌های قضایی استان ابلاغ و تاکیدات لازم بر اجرای جدی این بخشنامه در استان صورت گرفت که نتیجه آن ساماندهی اقدامات مؤثری در این بخش بوده است.

وی افزود: طی یکسال گذشته با پیگیری‌های انجام شده و با اهتمام دادستان‌های تمامی حوزه‌های قضایی بویژه تلاش‌های مجدانه دادستان مرکز استان حداقل در 20 حوزه مهم اعم از حقوق عامه، اراضی ملی و منابع طبیعی، اوقاف، اختلالات ایجاد شده در بازار، خدمات عمومی و شهری و ... ورود شد و تذکرات و دستورات لازم صادر شد.

وی تاکید کرد: تاکنون برای 12 مدیر دستگاه‌های اجرایی استان کردستان پرونده در زمینه ترک فعل در دادسراها و محاکم قضایی استان تشکیل شده و هم اکنون در حال رسیدگی و صدور رای است.

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان اظهار داشت: نگاه دستگاه قضایی استان در مرحله اول، نگاه پیشگیرانه و با هدف جلوگیری از وقوع تخلفات شامل ارشاد و تذکر به مدیران است ولکن چنانچه شاهد تضییع حقوق عمومی در حوزه‌های مختلف و به دلیل عدم انجام تکالیف قانونی توسط مدیران سازمان‌ها و ادارات باشیم بدیهی است که بر اساس قانون قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان ساخت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی، علما و بزرگان و نخبگان جامعه و اصحاب رسانه‌ را با هدف مقابله با مفسدین و متخلفین دنبال می‌کنیم و قطعا در برخورد با مدیران و کارکنان متخلف دستگاه‌های دولتی ، عمومی و خصوصی اغماض نخواهیم کرد.

عبدالحکیمی /کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟