کرونا هنوز تاخت و تاز می کند

به گزارش خبرگزاری رکنا از سمنان، بر اساس آمارهای دریافتی از دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان پیرامون آخرین وضع شیوع بیماری کرونا ویروس مشخص شد که از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون، ۴۳ هزار و ۹۰۶ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی پی.سی.آر در مجموعه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده است.

در ۲۴ ساعت (از چهاردهم تا پانزدهم مهرماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵ بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-۱۹ در شهرستان‌های تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.

بدین ترتیب، مجموع بیماران بستری‌شده در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به ۹ هزار و ۸۵۷ نفر رسید و ۳۴ هزار و ۴۹ بیمار نیز به‌صورت سرپایی شناسایی شدند.

کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید-۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به هشت هزار و ۶۲۲ نفر رسیده است.

در خصوص وضعیت رنگ بندی استان بر اساس اعلام  سامانه ماسک وزارت بهداشت در شامگاه پنجشنبه برای استان سمنان تغییری نداشت.

بر این اساس، شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های آرادان، سرخه و مهدیشهر در وضعیت زرد کرونایی و میامی در وضعیت آبی قرار دارد که نسبت به آخرین اعلام رنگ‌بندی تغییری نداشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟