اجرای ده‌ها طرح نوسازی و توسعه بقاع متبرکه در آمل

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدهادی بهرامی بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران شهرستان آمل گفت: با همکاری هیئت امنای آستان مقدس از ماه آینده به طور میانگین هرماه دو باب پنجره نصب خواهد شد و تاکنون بخش زیادی ازگچ کاری، سرامیک و نماسازی طرح توسعه‌ای صحن مطهر آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) شهرستان آمل انجام شده و برای تکمیل ادامه طرح توسعه نیازمند اعتبار کلان ملی و کمک خیران نیک اندیش است.

اجرای ده‌ها طرح نوسازی و توسعه بقاع متبرکه در آمل

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه آمل همچنین از اختصاص بیش از ۲۷ میلیارد و ۸۱۱ میلیون ریال از محل درآمدهای بقاع متبرکه برای توسعه، نوسازی و بازسازی آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه سطح شهرستان در یکسال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت طرح سر درب و دیوارکشی و محوطه سازی امامزاده معصوم (ع) حسینیه هدایت آملی، گلدسته وگچ کاری و مقرنس امامزاده عبدالله (ع) اسکومحله، طرح گنبد و شبستان و نمای داخلی و بیرونی امامزاده محمدطاهر (ع) روستای مطهر، بازسازی شبستان و سنگ کاری و سرویس بهداشتی امامزاده قاسم (ع) روستای قجر محله انجام شده است.

حجت الاسلام بهرامی ادامه داد، بازسازی و مرمت بقعه خضر (ع)، بازسازی و مرمت امام زاده تقی (ع)، بازسازی و مرمت امامزاده هجده تن رز که، روشنایی و محوطه سازی امامزاده ابراهیم (ع) و بازسازی و مرمت سر درب ورودی بقعه شاه زید انجام شده است.

وی افزود: علاوه بر اعتبارهایی که اوقاف برای طرح‌های عمرانی اختصاص می‌داد، هیئت امنای بقاع متبرکه نیز با مشارکت و دعوت از خیرین و نذورات مردمی برای سرعت کار در پروژه‌های در حال اجرا مشارکت کردند.

اخذ ۹۷ فقره سند مالکیت وقفی در آمل

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل، همچنین از اخذ ۹۷ فقره سند مالکیت به مساحت بیش از یک میلیون مترمربع برای موقوفات و بقاع متبرکه شهرستان در یکسال گذشته خبر داد و گفت: موقوفات امامزاده زیدشاه زید، موقوفات ابوالفضلی اوجی آباد، موقوفات حاج آقا عیسی مشایی بازار چهارسوق، موقوفه مریم قاسمی، موقوفات محترم روحانی، موقوفات شکری روستای فیروزکلا و ده‌ها مورد دیگر بوده است.

حجت الاسلام بهرامی اضافه کرد، در بحث اخذ سند مالکیت برای موقوفات، به علت مشکلات ثبتی چند سالی این بخش در رکود قرار داشت و موقوفه‌های که بدون مشکل بوده تاکنون سند دار شدند و موقوفه‌هایی که پرونده‌های آنها دارای مشکلات حقوقی هست، رسیدگی هست که سند مالکیت برای آنها صادر شود.

در شهرستان آمل مقابر ۹۹ امامزاده مدفون هستند و۱۲۶۸ موقوفه منفعتی و انتفاعی وجود دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟