امام رضا در «تقوا، شهامت و جوانمردی» سرآمد بود

به گزارش خبرنگار رکنا از سنندج _بانه ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه شهرستان بانه، ضمن تسلیت شهادت امام رضا(ع) به همه مسلمانان جهان اسلام اظهار داشت: امام رضا (ع) از نظر همه جهانیان و اهل سنت بزرگ و سرور و همه ما حرمت خاصی برایشان قائل هستیم.

وی افزود: امام رضا(ع) از فضایل اخلاقی و کمالات نفسانی آراسته و از هر گونه زشتی و پلیدی منزه بودند و گفتار و رفتارش الگو و سرمشق دیگران بود.

امام جمعه بانه تصریح کرد: پیشوایان معصوم ما از جمله امام رضا(ع) واجد خصوصیات مختلف بودند و وحدت در شخصیت، هماهنگی اجزای شخصیت حاکمیت اصول معین بررفتار افراد یکسان است.

وی گفت: امام رضا(ع) مدافع اصول و مبانی اسلام بود، به مستضعفان احترام می‌گذاشت و در حفظ شرف و حیثت افراد می‌کوشید.

ماموستا خدایی با بیان اینکه امام رضا(ع) در بین اهل سنت از کرامت و جایگاه ویژه‌ای برخودار است، خاطرنشان کرد: این امام هماماز حیث و بردباری و بینش بسیار پر مایه بود و در نهایت بردباری و تواضع با مردم رفتار می‌کرد و در پرهیزکاری و ترس از خداوند و شهامت و جوانمردی سرآمد بود.

دیار وحدت و یکدلی غرق در ماتم و عزا/ اهل‌سنت استان کردستان در سالروز شهادت امام رضا(ع) به سوگ نشسته‌اندماموستا رستمی: «کرامات و گره‌‎گشایی» امام رضا(ع) در تمام جهان زبان‌زد است/حرم رضوی مرکز وحدت شیعه و سنی است

ویبا بیان اینکه اهل سنت همچنان از امام رضا(ع) به‌عنوانِ مردِ تقوا و علم یاد می‌کنند، یادآور شد: امام رضا (ع) در رأفت و مهربانی، تواضع ویاری رساندن به مردم زبانزد و از دیدگاه ایشان هیچ عملی دوست‌داشتنی‌تر از مهربانی کردن به مردم و همدردی با فقرا نبود.

عالم برجسته اهل‌سنت با یادآوری اینکه در مرام و مسلک امام رضا(ع)، حتی برخورد مسلمانان با غیرمسلمانان بایستی مبتنی بر اخلاق انسانی، احترام و مهرورزی باشد، تأکید کرد: امیدوارم همه ما ادامه‌دهنده این راه و سیرهامام رضا (ع) را الگوی زندگی خود قرار دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟