صدور 7 پروانه حد مجاز آلاینده ها در گلستان در شش ماهه اول سال جاری

به گزارش رکنا گلستان، رضا دهدشتی زاده با اعلام این مطلب افزود: صدور پروانه‌های نشان حد مجاز آلاینده ها در راستای کاهش استفاده از سموم و آلاینده‌های مورد مصرف در تولید محصولات کشاورزی به میزان استاندارد است که این مهم افزایش کیفیت و سلامت محصولات تولیدی کشاورزی و حفاظت از آب و خاک را به همراه دارد.

وی گفت: آلو، خیار، گوجه فرنگی، سیب زمینی، هلو و نخود محصولاتی بوده اند که برای آنها پروانه کاربرد نشان حدمجاز آلاینده ها صادر شده است.

دهدشتی زاده افزود: پس از درخواست تولیدکنندگان متقاضی برای دریافت پروانه یاد شده، کارشناسان کنترل کیفیت و شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده به شکل دوره ای از مزارع و باغات بازدید و اقدام به نمونه برداری محصول می کنند و در صورت انطباق در آزمون های باقیمانده سموم، مایکوتوکسین، فلزات سنگین و نیترات، به محصول مربوطه پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها ارائه می شود.

وی اظهار کرد: فرهنگ استفاده از محصولات کشاورزی دارای پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها باید اشاعه پیدا کند و این موضوع موجب افزایش کیفیت محصولات کشاورزی، ارتقای سلامت جامعه و همچنین تولید محصولات صادرات محور خواهد شد.

محمد امان بائی در ادامه بیان کرد: اشتیاق به مصرف محصولات کشاورزی سالم، به دلیل نگرانی‌های روز افزون از آلودگی‌های محصولات و محیط زیست، رو به افزایش است و محصولات تولیدی دارای حد مجاز آلاینده ها از بازار صادراتی خوبی نیز برخوردار شده است.
گرگان/میلاد زواریی

آیا این خبر مفید بود؟