خراسان رضوی به ۷۰۰ محیط بان نیاز دارد/ دستگیری ۸۰  نفر شکارچی متخلف در استان

به گزارش خبرنگار رکنا از مشهد، مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی در سفر به بردسکن گفت: مجموع مساحت زیستگاههای وحوش در استان ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتاراست که  براساس شاخص ها به ازای هر ۳ هزار هکتار باید یک محیط بان در استان داشته باشیم که متوسط استان به ازای هر ۶ هزار هکتار یک محیط بان  وجود دارد که این رقم در بردسکن ۱۵ هزار هکتار است.

تورج همتی افزود: در شهرستان بردسکن حداقل برای رسیدن به استانداردها نیاز به ۴۰ محیط بان دارد و در سطح استان  نیازمند ۷۰۰ محیط بان هستیم.

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی اظهارداشت: در حال حاضر ۳ برابر وضع موجود در استان  نیاز به  محیط بان داریم که در بردسکن  ۶ برابر وضع موجود نیاز به محیط بان دارد. دراین راستا مکاتبات لازم با سازمان انجام شده است که امید است در دولت سیزدهم  کمبود نیرو در سطح ادارات کل به ویژه خراسان رضوی مرتفع شود.

همتی با بیان اینکه بردسکن  به لحاظ تنوع زیست  محیطی یکی از شهرستان های منحصر به فرد در استان و کشور است گفت: با وجود کمبود نیرو ولی محیط بانانی پرتلاش و میدانی در سطح استان وجود دارد و تمامی نقاط استان برای متخلفین  شکار صید ناامن است و خوشبختانه خراسان رضوی محیط بانانی نمونه و فعال دارد که در سال گذشته یگان حفاظت محیط زیست استان  در سطح کشور نمونه و تعدادی از محیط بانان نیز به عنوان محیط بانان نمونه در کشور انتخاب شدند.

وی خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی  در دستگیری متخلفین حوزه حیات وحش  در بین استان های کشوردر جایگاه اول قرار دارد به طوری که از ابتدای امسال تاکنون ۴۵۰ پرونده تخلف شکار صید  تشکیل و دراین راستا ۸۰  نفر شکارچی متخلف دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده اند و از ناحیه آنها ۱۲۰ قبضه اسلحه کشف شده است. 

آیا این خبر مفید بود؟