اعزام ۵ تیم واکنش سریع اورژانس به منطقه زلزله زده کوهرنگ

به گزارش خبرنگار رکنا از شهرکرد؛
 دکتر محمد حیدری افزود: هم اکنون اورژانس هوایی در حال گشت زنی در منطقه و شناسایی مناطق نیازمند امداد رسانی است.
به گفته وی، کلیه نیروهای در حال عملیات و ذخیره اورژانس نیز در حال آماده باش و در صورت نیاز به منطقه اعزام خواهند شد.
وی همچنین از آمادگی اورژانس برای برپایی بیمارستان صحرایی در منطقه خبر داد و افزود: تاکنون چندین بیمار با حضور تکنسین های اورژانس ۱۱۵ بطور سرپایی درمان شده اند.
وی با بیان اینکه، خوشبختانه تاکنون گزارشی مبنی بر تلفات جانی اعلام نشده است افزود: با اعزام تکنسین های اورژانس به منطقه مصدوم یک خانه تخریبی به بیمارستان کوهرنگ منتقل شد.
دکتر حیدری با اشاره به آمادگی اورژانس استان های همجوار برای اعزام نیرو در صورت نیاز افزود: تمامی پایگاه‌های اورژانس استان در حالت آماده ‌باش قرار دارند و تجهیزاتی نظیر اتوبوس آمبولانس نیز در صورت نیاز به منطقه اعزام می‌شود.
وی در پایان یادآور شد، هم اکنون یک پایگاه اورژانس هوایی، ۵۴ پایگاه شامل: ۱۹ پایگاه شهری و ۳۴ پایگاه جاده ای ، با در اختیار داشتن ۴۰۰ نیرو و ۸۱ آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس و کلیه تجهیزات امداد رسانی در چهارمحال و بختیاری فعال است.
گفتنی است، زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری ساعت ۶ و ۹ دقیقه صبح دوشنبه مرز استانهای چهارمحال و بختیاری و خوزستان حوالی چلگرد را لرزاند.این زمین لرزه در ۳۳ کیلومتری چلگرد استان چهارمحال و بختیاری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده است. نزدیکترین مراکز استانها به محل وقوع این زلزله شهرکرد با ۱۰۲ کیلومتر و اهواز با ۱۵۸ کیلومتر گزارش شده است.

مصیبی دهکردی/شهرکرد 

آیا این خبر مفید بود؟