بانک اقتصاد نوین، مانعی برای تولید و اشتغال

به گزارش رکنا در هرمزگان؛ روابط عمومی شرکت آلومینیوم المهدی در گزارشی عنوان کرده است :ما در سالی به سر می‌بریم که به فرموده مقام معظم رهبری( مدظله العالی) به نام سال تولید پشتیبانی ها، مانع زدایی ها نام گذاری شده است. به همین دلیل انتظار می رود در این سال دستگاه های ذیربط حرکت، جهت گیری و اقدامات آنها در راستای حمایت از مجموعه ها و شرکت های صنعتی و تولیدی برای حل مشکلات و رفع موانع پیش روی صنایع باشد . اما متاسفانه بانک اقتصاد نوین برخلاف فرمایشات رهبر معظم انقلاب و شعار سال رویه ای دیگری در پیش گرفته است و به جای حمایت و پشتیبانی از کارگران، تولید ملی و صنایع بزرگ کشور با اقداماتش موانع متعددی ایجاد نموده که منجر به اختلال در روند تولید می گردد.

این گزارش می افزاید :داستان ما داستان غم انگیزی است. شرکت آلومینیوم المهدی در زمانی که این شرکت مالکیت دولتی داشته است، از بانک اقتصاد نوین مبلغ ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات وام دریافت نموده است که شرکت آلومینیوم المهدی مبلغ ۱۰۲ میلیارد تومان بابت وام دریافت شده به بانک اقتصاد نوین پرداخت نموده است و بنا به درخواست اداره اجرایی ثبت بندرعباس در شهریورماه نیز مبلغ ۲۵ میلیارد تومان دیگر اضافه پرداخت کرده است؛ یعنی تاکنون مجموعا بیش از ۱۲۷ میلیارد تومان از این بابت پرداخت شده است.

براساس گزارش روابط عمومی شرکت آلومینیوم المهدی، علیرغم این پرداختها، بانک اقتصاد نوین نه تنها در راستای رفع موانع تولید گامی برنداشته، بلکه در اقدامی غیر منصفانه به بانک مرکزی اعلام نموده که شرکت آلومینیوم المهدی مبلغ ۱۱۷ میلیارد تومان بدهی دارد که این مطلب کاملا خلاف واقع و کذب است. بانک اقتصاد نوین حتی با احتساب پرداخت ۱۰۲ میلیارد تومان این حق را نداشته که میزان بدهی شرکت آلومینیوم المهدی را ۱۱۵ میلیارد تومان بیشتر اعلام نماید و این اقدام سوء استفاده از اختیارات و موقعیت شغلی آن بانک می باشد .

این گزارش می گوید: علاوه بر مبلغ پرداخت شده، بانک اقتصاد نوین برای وصول مطالبات خود تعداد ۱۰۰۰۰ قالب شمش ۵۰۰ کیلویی آلومینیوم که ارزش روز آن بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان می باشد را نیز توقیف کرده است که با یک محاسبه ساده ملاحظه می شود که میزان وجه پرداختی شرکت آلومینیوم المهدی بیشتر از بدهی اعلام شده از سوی بانک اقتصاد نوین است و هم علاوه بر این حدود سه برابر آن نیز شمش آلومینیوم توقیف گردیده است.

براساس این گزارش، همچنین بانک اقتصاد نوین با درج بدهکار بودن شرکت آلومینیوم المهدی در سامانه بانک مرکزی مانع از صدور دسته چک برای امور جاری شرکت شده است و شرکت از این نظر با مشکلات عدیده ای جهت اداره امور جاری خود و پرداخت حقوق کارگران مواجه گردیده است . بانک اقتصاد نوین ایجاد این موانع و این اقدامات خود را کافی ندانسته و در اقدامی دیگر جهت سنگ اندازی و ایجاد موانع بیشتر اقدام به ممنوع الخروجی اعضای محترم هیات مدیره این شرکت نموده است. از طرف دیگر براساس شکایت بعمل آمده در شعبه ۱۰۹دادگاه حقوقی تهران رای به بی حقی بانک اقتصاد نوین بیشتر از مبلغ پرداختی المهدی یعنی ۱۰۲ میلیارد تومان اولیه صادر کرده است، اما بانک اقتصاد نوین دست از ایجاد مانع و اختلال در روند تولید و تعاملات تجاری و بین المللی شرکت برنداشته و این شرکت را دچار مشکلات فراوان کرده است.

از دولت آیت الله رئیسی، رئیس جمهور محترم و خصوصا جناب آقای دکتر خاندوزی وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی خواهشمندیم با تعیین بازرس ویژه به تخلفات بانک اقتصاد نوین در این زمینه رسیدگی فوری به عمل آورند و شرکت آلومینیوم المهدی بعنوان یکی از بزرگترین شرکت های صنعتی کشور با وجود اشتغال بیش از ۲۵۰۰ نفر به طور مستقیم از این مشکلات و موانع تولید بوجود آمده نجات دهند.

روابط عمومی شرکت آلومینیوم المهدی در پایان افزوده است :المهدی از بانک نمی خواهد که دستش را بگیرد؛ بلکه می خواهد پایش را رها کند تا بتواند در مسیر تولید کشور حرکت نماید.

انتهای پیام/ح

 

آیا این خبر مفید بود؟