شناسایی و جمع آوری 1170 دستگاه غیر مجاز استخراج رمز ارز

به گزارش خبرنگار رکنا از شهرکرد،مهندس مجید فرهزاد مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال وبختیاری در تشریح خبر گفت : تعداد 1170 دستگاه ماینر غیر مجاز از 77 مرکز در سطح استان با همکاری پلیس امنیت اقتصادی طی نیمه نخست سال، کشف، جمع آوری و مورد پیگرد قانونی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه توان مصرفی این تعداد ماینر غیر مجاز 2975 کیلووات بوده است ، گفت : استفاده غیر مجاز از انرژی برق برای استخراج رمز ارزها ضمن تضییع حقوق عمومی باعث خسارت به لوازم برقی همسایگان مجاور وبروز خاموشی ها می گردد.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان خاطر نشان کرد ادامه مقابله با مراکز غیر مجاز رمز ارزها با توجه به رصد و شیوه های  جدید نظارتی در دستورکار این شرکت و کارگروه ساماندهی مراکز استخراج رمز ارزها در استان قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: شهروندان و هم استانی های عزیز می توانند در صورت مشاهده استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمزارزها، مراتب را از طریق پلیس ۱۱۰ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۳۸۱۱۲۱ و سامانه تلفنی ۱۵۲۱ اعلام کنند و ضمن رعایت سطح محرمانگی، از پاداش‌های مربوطه بهره‌مند شوند. 

گفتنی است از ابتدای شروع طرح مقابله با ماینرهای غیر مجاز تا کنون تعداد 1720 دستگاه غیر مجاز ماینر با توان مصرفی 4350 کیلووات از 102 مرکز در سطح استان شناسایی، جمع اوری و جهت پیگرد قانونی به مراجع قضایی معرفی شده اند.

مصیبی دهکردی، شهرکرد 

آیا این خبر مفید بود؟