شناسایی ۱۷ واحد آلاینده در استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری رکنا در  اردبیل؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در جلسه کمیته عوارض آلایندگی حفاظت محیط زیست با بیان این مطلب گفت: تذکرات لازم به مسئولان واحد‌های تولیدی و صنعتی آلاینده داده شده تا در اسرع وقت نسبت به رفع آلایندگی محیط زیست اقدام کنند.

شهند به پایش مستمر مقدار آلایندگی محیط زیست واحد‌های تولیدی استان اشاره کرد و افزود: واحد‌هایی که نسبت به رفع آلایندگی خود اقدام کنند از فهرست واحد‌های آلاینده خارج خواهند شد.

وی اظهار کرد: در صورتی که واحد‌های تولیدی آلاینده، استاندارد‌ها و ضوابط حفاظت از محیط زیست را رعایت نکنند، طبق تبصره یک ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده باید یک درصد از مبلغ فروش تولیدات خود را به عنوان عوارض آلایندگی پرداخت کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل وجود مستندات قانونی لازم از جمله نتایج طرح خوداظهاری واحد‌ها و نمونه‌برداری‌های آزمایشگاهی را در ارتباط با حذف و اضافه شدن واحد‌ها در لیست صنایع آلاینده مهم ارزیابی کرد.

شهند از پایش مستمر مقدار آلایندگی محیط زیست واحد‌های تولیدی استان خبرداد و بیان کرد: از سال ۹۸ تاکنون بیش از ۲ هزار مورد پایش زیست محیطی از در حوزه واحد‌های صنعتی، فاضلاب‌های صنعتی، پسماند و هوا انجام شده که از این تعداد به ۶۴۳ واحد اخطار زیست محیطی صادر شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟