واکسیناسیون ۴۰ درصدی ۱۶ تا ۱۸ ساله‌ها در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار رکنا از مشهد، محمدجعفر صادقی مدیر پیشگیری با بیماری‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا کنون ۲ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۴۰۷ دوز واکسن در مناطق تحت پوشش این دانشگاه تزریق شده که این رقم حدود ۵۷ درصد جمعیت هدف است.

او با اشاره به اینکه از آمار واکسیناسیون، ۲ میلیون و ۱۴ هزار و ۲۵۱ نفر دز اول را دریافت کرده‌اند، افزود: ۸۲۱ هزار و ۱۵۶ نفر نیز دز دوم واکسن خود را در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کرده‌اند.

مدیر پیشگیری با بیماری‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد:  در جمعیت ۱۷ تا ۱۸ ساله‌ها ۷۰ هزار و ۱۵۱ نفر در مناطق تحت پوشش دانشگاه ساکن هستند که تاکنون ۲۸ درصد آن‌ها واکسینه شدند و در جمعیت ۱۶ تا ۱۷ ساله‌ها نیز ۱۷۵ هزار و ۹۶۴ نفر حضور دارند که تاکنون ۱۲ درصد آنان واکسینه شده‌اند.

صادقی با تاکید بر اینکه برای ایجاد ایمنی در بین افراد جامعه باید حداقل ۷۵ درصد مردم واکسینه شوند، بیان کرد: در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۳میلیون و ۵۰۰ هزار نفر افراد ۱۸ سال به بالا زندگی می‌کنند که مشمول دریافت واکسن هستند؛ از همین رو از مردم عزیز درخواست می‌کنیم در اولین فرصت برای واکسیناسیون اقدام کرده تا دچار پیک بعدی کرونا و آمار بالای بیماران و مرگ و میر نشویم.

آیا این خبر مفید بود؟