اختصاص ۳۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال و کارآفرینی در  استان‌های محروم

به گزارش رکنا از لرستان، علی آشتاب، در جلسه دبیرخانه کارگروه اشتغال با اشاره به اختصاص تسهیلات ویژه از محل تبصره ۱۸ بودجه ۱۴۰۰، اظهار کرد: از این محل ۳۲ هزار میلیارد تومان برای ایجاد و توسعه اشتغال و کارآفرینی با اولویت استان‌های با درصد بیشتر بیکاری اختصاص یافته که با توجه به تعیین رسته‌های اشتغال‌زا در استان شامل سرمایه در گردش، طرح‌های ایجادی و توسعه می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم جذب اعتبارات استان از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰، گفت: دوره تنفس این تسهیلات دوساله و دوره بازپرداخت آن حداکثر پنج ساله است.

آشتاب افزود: با توجه به فرصت باقیمانده برای جذب این اعتبارات دستگاه‌های متولی و بانک‌های عامل استان باید برای جذب این تسهیلات حداکثر تلاش و همکاری را داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: اولویت اعطاء این تسهیلات به ایده‌های کارآفرینانه، اشتغال‌زا و کسب و کارهای خانگی و واحدهای تولیدی خرد و متوسط اختصاص یافته است.

وی اظهار کرد : با توجه به گذشت شش ماه از سال برای تداوم ایجاد اشتغال، جذب تسهیلات و تسریع در افتتاح پروژ ه‌ها، باید طرح ها را پالایش کنیم تا تعداد طرح آماده اخذ تسهیلات مشخص شوند.

مهدی زکی‌پور| لرستان

آیا این خبر مفید بود؟