نواخته شدن زنگ «شور عاطفه‌ها» در مدارس

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل؛ قائم مقام کمیته امداد استان گفت: زنگ "شور عاطفه‌ها" همزمان با سراسر کشور در مدارس استان اردبیل نواخته شد تا دانش‌آموزان نیکوکار کمک‌های خود را به همنوعان نیازمند خود اهدا کنند.

زلالی در حاشیه این مراسم که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل، روسای مدارس، خیران و جمعی از دانش‌آموزان بر اساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در دبیرستان سبلان برگزار شد، گفت: "شور عاطفه‌ها" با هدف تامین نیاز‌های تحصیلی دانش‌آموزان بی‌بضاعت برگزار می‌شود تا آن‌ها نیز بتوانند بی‌دغدغه و با آرامش خاطر به تحصیل بپردازند.

وی با اشاره به اینکه مرحله نخست "شور عاطفه‌ها" در ۲۰ شهریور ماه برگزار شد و اکنون در مرحله دوم این مراسم قرارگرفته‌ایم، بیان کرد: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون خیران بیش از سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کمک کرده‌اند که امیدواریم با کمک‌های هرچه بیشتر بتوانیم بخش مهمی از نیاز‌های اساسی دانش‌آموزان تحت حمایت را برطرف کنیم.

زلالی با اعلام اینکه ۱۳ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد قرار دارند، افزود: فرزندان خانوار تحت حمایت برای ادامه تحصیل نیازمند کمک‌های سخاوتمندانه مردم نیکوکار استان هستند تا بتوانند آینده‌ای روشن را برای خود رقم بزنند.

قائم مقام کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ نیکوکاری در بین کودکان و نوجوانان از دیگر اهداف برگزاری "شور عاطفه‌ها" است، گفت: این طرح در سال‌جاری با شعار "با هم مشق محبت بنویسیم" برگزار شده است که دانش‌آموزان خیر نیز به طور قطع همچون سنوات گذشته به یاری همنوعان بی‌بضاعت خود خواهند شتافت.

وی با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری کلاس‌های درس به صورت غیرحضوری و مجازی صورت می‌گیرد، افزود: گوشی همراه و تبلت مهم‌ترین نیاز دانش‌آموزان مستمند محسوب می‌شود که با یاری خیران تلاش داریم این نیاز اساسی را رفع کنیم.

زلالی با اعلام اینکه طرح "شور عاطفه‌ها" تا ۱۱ مهر ماه سال‌جاری ادامه دارد، بیان کرد: ساده‌ترین روش برای یاری‌رسانی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت جامعه کد آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۵۵۲ است که خیران به سادگی می‌توانند کمک‌های خود را به آن‌ها اهدا کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟