پروژه راه اصلی هشجین - سرچم شتاب می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل،سیدغنی نظری در بازدید از اجرای طرح احداث راه اصلی هشجین به سرچم اظهارکرد: ۸۰ میلیارد ریال اعتبار جدید از محل اعتبارات ملی به این طرح تزریق می‌شود.

وی افزود: طرح احداث راه اصلی ۱۳ کیلومتری هشجین به سه‌راهی اردبیل - سرچم هم‌اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نظری در خصوص اعتبارات تخصیص یافته به این طرح در سفر اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری به استان اردبیل گفت: از محل اعتبارات ملی ۸۰ میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافته که ۴۰ میلیارد ریال بصورت نقدی و چهار میلیارد ریال نیز از محل اوراق خزانه تامین شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اینکه نظارت بر پروژه‌ها با هدف تسریع و تکمیل آن‌ها از اولویت‌های کاری مجمع نمایندگان استان اردبیل است، افزود: در بخش خورش‌رستم از مجموع مسیر ۱۳ کیلومتری هشجین ـ سرچم به صورت میدانی بازدید شد و مطالبات مردم به پیمانکار ابلاغ و در حال حاضر پروژه از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است.

نظری با اشاره به فعالیت ۳۰ دستگاه ماشین‌آلات راه‌سازی در مسیر این پروژه بیان کرد: اولویت کاری در بحث نظارت بر حسن انجام طرح‌های عمرانی توجه به ارتقای کیفیت اجرای پروژه‌ها بوده و در همه مراحل اجرای طرح‌ها توجه به زیرساخت‌ها از جمله بتن‌ریزی ابنیه فنی، ساخت پل‌ها و همچنین عملیات زیرسازی باید مطابق با استاندارد‌ها تعریف شده باشد.

وی گفت: در مسیر ۱۳ کیلومتر هشجین - سرچم ۱۱ پل وجود دارد که ۶ پل ساخته شده و پنج دهنه پل نیز در طول مسیر راه در دست ساخت می‌باشد.

نظری اظهارکرد: در یک محل نیز و در ابتدای مسیر نیازمند اجرای یک واریانت در جهت حذف سرازیری و شیب جاده هستیم که با اجرای این واریانت می‌توان اتصال مسیر هشجین ـ سرچم به راه اصلی اردبیل ـ سرچم را بدون کمترین مشکل انجام داد.

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر با اشاره به این که مطالبه ما از پیمانکار تکمیل ۵.۷ کیلومتر از این مسیر تا فرارسیدن فصل زمستان است، افزود: انتظار می‌رود چهار کیلومتر از مسیر آماده آسفالت‌ریزی تا پایان فصل کاری شود.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟