جامعه امروز بیش از پیش به روحیه جهادی، ایثار و مردانگی دوران دفاع مقدس نیاز دارد

به گزارش رکنا در هرمزگان، به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و همزمان با دومین روز از این هفته مراسم گرامی داشت و تجلیل از ایثارگران شاغل در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با حضور هادی ابراهیمی مدیرکل، عطا ناوکی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و مدیران و معاونین اداره کل برگزار شد.

 

 

در ابتدای این مراسم هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی مغتنم است که بتوانیم نگاهی دقیق و موشکافانه به این‌ برهه مقدس از تاریخ کشورمان داشته باشیم و نقش آفرینان آن دوره را یاد کرده و گرامی بداریم.

وی افزود: حقیقتا شهدا، ایثارگران و جانبازان کلاسی را برگزار کردند که به ما می گوید بیش از آنچه حرف می زنیم بایست عمل کنیم و این کلاس مدیریت یک نوع عرفان عملی است که مدیران باید آن را سر لوحه خود قرار دهند و بیشتر عمل گرا باشند تا اینکه حرف بزنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان ابراز کرد: دفاع مقدس یک نشانه و یک راه روشن برای گمشدگان راه حق و حقیقت است؛ و در این راه شهدا و رزمندگان اسلام به واسطه ایثار و رشادت های خود چراغی را روشن کردند که در دل تاریخ روشن خواهد بود و همه می توانند با تمسک به آن به سر منزل مقصود برسند.

ابراهیمی تاکید کرد: هفته دفاع مقدس بهانه ای برای تجلیل و قدردانی از زحمات و فداکاریی های  ایثارگران جان بر کف در راه دین و آزادی کشور است؛امید است که با استعانت از الطاف الهی ما هم رهروان صادق شهیدان و قدردان فداکاری های ایثاگران باشیم.

وی خاطرنشان کرد: جامعه ما امروز بیش از پیش به روحیه جهادی، کلاس ایثار و مردانگی و تلاش و سخت کوشی دوران دفاع مقدس نیاز دارد و باید با نشستن پای خاطرات و تجربیات رزمندگان دفاع مقدس و تکریم آن ها درس های آن ها در خود نهادینه کنیم.

در ادامه مراسم حمیدرضا تقی خانی فرمانده بسیج عشایر غرب کشور و از یاران شهید محمد جهان آرا در خرمشهر در این مراسم از روزهای اول آغاز جنگ تحمیلی  روایت گری کرد.

عطا ناوکی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان مجاهدت شهدای هشت سال دفاع مقدس را بسیار ارزشمند دانست و گفت: شهدای کربلا در رکاب امام معصوم(ع) بودند و محضر امام را درک کردند اما بسیاری از شهدای هشت سال دفاع مقدس بدون اینکه امام معصوم و حتی امام خمینی(ره) را ببینند به جبهه های حق علیه باطل شتافتند و جهاد فی سبیل الله انجام دادند.

گفتنی است در این مراسم از ایثارگران علی گلستان، باران نجمایی، علی مقصودی و حبیب کشاورز با اهدای لوح تقدیر و تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تجلیل شد.

انتهای پیام/ح

 

آیا این خبر مفید بود؟