برای نخستین بار در گیلان

به گزارش رکنا از رشت، فریبرز مرادی گفت: آسفالت حفاظتی میکروسرفیسینگ که نوعی آسفالت سرد حفاظتی - ترمیمی است که با هدف آب بندی سطحی و جوان سازی آسفالت‌ های قبلی که دارای خرابی‌های سطحی، کچلی، شن زدگی و گود افتادگی بر اثر حرکت خودرو‌ها و ترک‌های تا عرض ۲ سانتی متر است استفاده می‌شود.

وی افزود: هزینه‌ی این طرح حدود ۳۵۰ میلیارد ریال بوده که از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

وی درخصوص مزایای استفاده از این نوع آسفالت گفت: برطرف کردن ناهمواری‌های طولی و عرضی، پرکردن گود افتادگی ها، درز‌ها و ترک‌های کم عمق و سطحی، جلوگیری از نفوذ آب به بدنه‌ی راه، جلوگیری از نشست و ایجاد ترک به دلیل انعطاف پذیری ناشی از مصرف پلیمر و ضخامت پایین از جمله مزایای اجرای این نوع آسفالت است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه سرعت اجرای روکش آسفالت حفاظتی بالاست گفت: این نوع آسفالت یک نوع عملیات ترمیمی است که فرسودگی و خرابی رویه را در هر دوره به طور متوسط بین ۳ تا ۵ سال به تاخیر می‌اندازد که باعث صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شود.

فریبرز مرادی با اشاره به اینکه محور رشت به لاهیجان و رشت به امامزاده هاشم از جمله محور‌های پرتردد استان است گفت: لازم است برای نگهداری این مسیر، روکش آسفالت حفاظتی در آن انجام شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان اجرای روکش آسفالت حفاظتی در محور‌های رشت – لوشان و آزاد راه رشت – قزوین و راه‌های فرعی را جزو برنامه‌های آتی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در راستای نگهداری بهینه راه‌های شریانی استان عنوان کرد.

رشت /مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟