حمایت دولت از برنجکاران

به گزارش رکنا از رشت، سید علی آقازاده در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به عضویت ایران در سازمان شانگهای، اظهار کرد: این سازمان با ۹ عضو ثابت و ۹ عضو ناظر یکی از سازمان‌های بزرگ است.

وی افزود: این سازمان در ابعاد سیاسی، امنیتی و اقتصادی فعالیت می‌کند و جمهوری اسلامی می‌تواند در ارتقای این سازمان و بهره‌گیری از این فرصت در حوزه اقتصادی به نفع کشورمان اقدام کند.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه ساماندهی اشتغال اولویت فعلی کشور است، افزود: ساختار بروکراسی فرسایشی در حوزه کارآفرینی مشکل آفرین است و در حوزه مجوز کسب و کار مشکل ویژه‌ای داشتیم لذا مجلس تلاش دارد که با تصویب طرحی در رفع انحصار و مشکلات مربوط به حوزه کسب و کار گام بردارد.

آقازاده تصریح کرد: برنج گیلان باید به صورت توافقی تعرفه شود و دولت نیز بر این کار نظارت کند تا آسیب‌های ناشی از عرضه بی موقع برنج وارداتی کاهش یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضعف مفرط مدیریتی را عامل تداوم مشکل در سراوان دانست و ادامه داد: اگر مدیریت مناسب و معقولی در سطح استان داشتیم شاهد چنین مشکل ادامه داری نبودیم.

وی با اشاره به جذب بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای کارخانه کود آلی و زباله سوز سراوان، عنوان کرد: امیدواریم بخش عظیمی از پروژه سراوان امسال اجرایی شود تا روند تخریب زیست محیطی منطقه را کنترل کنیم.

آقازاده با بیان اینکه مدیران شهری و حتی استانی ما تعصب کافی برای اداره امور ندارند، گفت: بسیاری از مشکلات به ویژه در حوزه شهری نشأت گرفته از عدم تخصص و برنامه ریزی درست مدیران است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد مدیران شهری که در شرایط حساس اجازه ساخت و ساز در حریم رودخانه صادر کردند، ادامه داد: این اقدامات به هیچ عنوان با عقل مدیریتی سازگار نیست.

رشت /مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟