تولید شیر در کشت و صنعت مغان به ۳۳ هزار تن افزایش یافت

به گزارش خبرنگار رکنا در پارس آباد؛ اسدالله محسن زاده گفت: میزان تولید شیر این شرکت در سال گذشته ۲۷ هزار تن بود که امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان ۶ هزار تن افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش میانگین تولید شیر دام دوشا گفت: میانگین تولید شیر روزانه دام دوشا هم از ۲۹ کیلوگرم ۶ ماهه اول سال گذشته به ۳۲ کیلوگرم در شش ماه سال جاری رسیده است.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ادامه داد: عمده افزایش تولید ۶ هزار تن شیر از محل افزایش میانگین تولید شیر دوشا بوده است.

محسن زاده از افرایش گله مجتمع دامپروری شرکت خبر داد و گفت: تعداد دام مجتمع دامپروری از ۱۷ هزار و ۳۰۰ راس به ۱۹ هزار و ۲۰۰ راس افزایش یافته است.

وی فعالیت سه شیفته کارخانه لبنیات کشت و صنعت مغان را یادآور شد و گفت:عمده محصولات تولیدی در این کارخانه از شیر گرفته تا دوغ، پنیر، کره و سایر محصولات علاوه بر تأمین نیاز استانی، به سایر استان‌ها صادر می‌شود.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه‌های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت‌های منحصر بفرد کشور محسوب می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟