کاهش بستری های کرونایی در مشهد/ روزانه ۳۷۰ نفر راهی بیمارستان می‌شوند

به گزارش خبرنگار رکنا از مشهد، حمید رضا رحیمی دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بستری‌شدگان ناشی از کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی به زیر ۳۷۰ نفر در روز کاهش یافت؛ این در حالی است که در پنجمین اوج گیری کرونا تعداد بستری‌شدگان روزانه در خراسان رضوی تا ۹۰۰ نفر بیمار کرونایی در روز رسیده بود.

وی افزود: در حال حاضر ۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری هستند که هزار و ۴۸۰ نفر از این تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که علاوه بر کلانشهر مشهد، ۱۵ شهرستان دیگر استان را زیر پوشش خود دارد.

دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد بیماران بدحال بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های خراسان رضوی را ۴۸۰ نفر عنوان کرد و ادامه داد: ۳۹۳ نفر از این تعداد در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند.

رحیمی بیان کرد: خوشبختانه آمار مبتلایان، بستری‌شدگان و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان خراسان رضوی در حال کاهش است، اما این وضعیت شکننده و ناپایدار است و ضرورت دارد که مردم نکات بهداشتی را رعایت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟