کمک ۲ میلیارد تومانی خیرین مشهد به مددجویان کرونایی بهزیستی

به گزارش خبرنگار رکنا از خراسان رضوی، مسعود فیروزی مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی، در نشست هماهنگی بسیج جامعه پزشکی مشهد، خیرین و مدیران بهزیستی استان گفت: مددجویان بهزیستی مشهد تحت پوشش طرح «رهپویان عاشورایی در مکتب سلیمانی» قرار می‌گیرند بسیج جامعه پزشکی و مؤسسه‌ی خیریه‌ای که هزینه‌ی این برنامه را تأمین کرده در یک تفاهم مشترک، مددجویانی را که توسط بهزیستی یا مؤسسات تحت نظارتش معرفی شده‌اند زیر پوشش حمایت درمانی و معیشتی قرار می‌دهد.

او افزود: در حال حاضر بیش از ۸۰ هزار مددجو در مشهد در منازل‌شان زندگی می‌کنند که تعدادی از آن‌ها یا اعضای خانواده‌هایشان درگیر بیماری کرونا هستند و به‌جز کمک‌های بهزیستی، هیچ‌گونه حمایت مالی و درمانی ندارند.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی ادامه داد: بیماری کرونا، پیش‌درآمد‌ها و پیامد‌هایی دارد که هزینه‌هایی را به مددجویان وارد می‌کند و لذا نیاز داشتیم که خیرین به این حوزه ورود کنند و این عزیزان را تحت حمایت قرار دهند.

فیروزی بیان کرد: فرایند کار به این صورت است که مددجویان هدف، از طریق مراکز تحت نظارت بهزیستی شناسایی و به تیم‌های مستقر عملیاتی در مناطق مختلف مشهد معرفی می‌شوند که یک سر تیم پزشک دارند و توسط این تیم مورد معاینه و ارزیابی بیماری قرار می‌گیرند.

او تصریح کرد: بر اساس برآوردی که پزشک معالج یا تیم درمان و حمایت، از هزینه‌های بیمار داشته باشند بسته به نظر مددکار تا سقف ۸۰ درصد هزینه‌های درمان یا کمک معیشت را خیرین طرف تفاهم پرداخت می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟