تقسیم مهر و همدلی مازندرانی ها در آستانه ماه مهر

حال و هوای شهر پاییزی شده و ویروس کرونا این میهمان ناخوانده همچنان در کوچه پس کوچه های شهر پرسه می زند امّا می توان بوضوح صدای پای پاییز و آهنگ رسیدنش را شنید.

در این روزها کودکانی هستند که در آرزوی داشتن ملزومات مدرسه چشمشان به دست پدرانشان است تا شاید آنها نیز بتوانند همچون همکلاسی های خود به دور از هرگونه اضطراب سال تحصیلی جدید را آغاز کنند،فقط کمی همت من و تو کافی است تا آنان نیز هزار رنگ پاییز را ببینند و غرق در شادی کودکانه شان، در باغ علم دانش قدم زنند.

نهاد ها و دستگاه های زیادی هستند که در این روزها نیازمندان را از یاد نمی برند و برای نشاندن لبخند بر چهره آنها از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. یکی از نهادهایی که همیشه و در هر شرایطی در کنار محرومان و نیازمندان بوده ؛ کمیته امداد است . این نهاد مقدس ارائه خدمات مختلف به نیازمندان و محرومان را با هدف توانمند سازی و ایجاد امید و خود باوری در آنها انجام می دهد.

در گفتگو با احمد سعادت معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد مازندران در مورد ارائه چگونگی خدمات به نیازمندان از سوی این نهاد در آستانه سال تحصیلی او می گوید:کمیته امداد هرساله در آستانه ماه مهر جشن عاطفه ها را برگزار می کند که امسال به دلیل تقارن با ماه صفر به شورعاطفه نامگذاری شد تا با مشارکت خیران و مردم نوعدوست بتوانیم آغاز بهار دانش و تحصیل را برای دانش آموزان نیازمند با مهر و همدلی رقم زنیم.

سعادت در ادامه اظهار داشت: امسال شور عاطفه ها در روزهای بیست و چهارم، بیست و پنجم و بیست و ششم شهریور در  پایگاه های کمیته امداد و میعاد گاه های نماز جمعه استان ، با رعایت شیوه نامه های بهداشتی با شعار «همه باهم مشق محبت بنویسیم»برگزار می شود.

سعادت گفت: مردم نوعدوست استان،می توانند به دفاترکمیته امداد ، درشهرستانهای مازندران ، مراجعه و یا کمک های خود را از طریق تلفن همراه با شماره گیری#1*011*8877* و یا شماره کارت مجازی 6037997950149907 پرداخت کنند.

آری شور عاطفه ها نماد همبستگی بین آحاد مختلف مردم است برای کمک به نیازمندان . اکنون که در آستانه ماه مهر به سر می بریم و در کوچه پس کوچه های شهر عطر پاییز استشمام می شود،چقدر نیکوست که در شرایط کنونی ، همچون گذشته در کمک به نیازمندان از هم سبقت گرفته و فرصت مهروزی و شادکردن دل همنوعان را از دست ندهیم.

خاطره آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس ، مشق شب های ننوشته و مداد های از بس تراشیده و کوچک شده در دستمان و کتاب و دفتر های جلد شده ، با تمام توان زیبا نوشتن در صفحه اول دفترمان و هزاران شیرین کار ی دوره درس و مدرسه یکی از بهترین خاطرات کودکی همه ماست؛ چه زیبا است تا با کمک های خود به کودکان نیازمند خاطره ای خوش برای آنان رقم زنیم زیرا احسان و مهرورزی ، مطلع غزل انسانیت و نوع دوستی ، شکوه محبت و صلابت فتوت و جلوه گاه یکدلی است خوشا به حال کسانی که با مهربانی و ایثار خالصانه خود، رضای خداوند را جلب می کنند.

هنوز هم می توان عطر مهربانی را در کوچه پس کوچه های شهر استشمام کرد... پس «همه با هم مشق محبت بنویسیم»یا علی....


 

آیا این خبر مفید بود؟