هزینه ۱۰ میلیارد ریالی بهزیستی ایلام برای مسکن مددجویان

به گزارش خبرنگار رکنا از  ایلام؛ مجید صابری با اعلام این خبر اظهار داشت: این مبلغ بصورت کمک بلاعوض برای تامین مسکن مددجویان و افراد دارای معلولیت هزینه شده است.

وی افزود: سرانه پرداختی به افراد دو معلول ساکن در مناطق شهری یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، دو معلول ساکن در مناطق روستایی ۵۰۰ میلیون ریال و سایر مددجویان را ۱۰۰ میلیون ریال است.

رییس اداره هماهنگی، مشارکت های مردمی و‌موسسات خیریه اداره کل بهزیستی ایلام گفت: همچنین در این مدت ۳۶۲ خانوار مددجو جهت بهره مندی از معافیت انشعابات آب، برق و گاز معرفی و دراین زمینه بیش از دو‌میلیارد و ۷۳۴ میلیون ریال اعتبار توسط این اداره کل پرداخت شده است.

وی در ادامه از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان برنامه و بودجه کشور، صندوق توسعه ملی، کمیته امداد، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای خانوارهای ایتام فاقد مسکن تحت پوشش به تعداد ۱۴ خانوار در سال جاری خبر داد.

صابری افزود: علاوه بر این تفاهم نامه همکاری با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) برای زنان و معلولان سرپرست خانوار به تعداد ۱۲ خانوارنیز منعقد شده که از این تعداد سه واحد واگذار وعملیات احداث ۹ واحد نیز در دست اجراست.

وی به اقدام های انجام گرفته در راستای تامین خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول موضوع تفاهمنامه مشترک پنج‌جانبه اشاره کرد و‌ گفت: در این زمینه احداث مسکن برای ۵۲ خانوار دارای دو‌معلول و بیشتر ساکن در شهر و ساخت ۵۱ واحد مسکونی برای خانوارهای دو‌معلول و بیشتر ساکن در مناطق روستایی در دستور کار قرار گرفته است.

رییس اداره هماهنگی، مشارکت های مردمی و‌موسسات خیریه اداره کل بهزیستی استان ایلام یادآور شد: پرداخت کمک بلاعوض رهن و اجاره برای ۶۰ خانوار نیازمند و پرداخت ۳۷ فقره تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان تحت پوشش با همکاری صندوق امداد و ولایت را از دیگر خدمات ارائه شده در حوزه مسکن به جامعه هدف در سال جاری است.

ایلام/ کوثر موسوی

 

 

آیا این خبر مفید بود؟