گلستان، پیشرو در اجرای طرح گردشگری کشاورزی

احمد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار رکنادر گرگان، اظهار داشت: در دومین جلسه کمیسیون فنی گردشگری کشاورزی استان 8 پرونده گردشگری کشاورزی در سطح استان تائید شد و در حال تکمیل پرونده برای صدور پروانه بهره‌برداری است.

وی با اشاره به این‌که آغاز گردشگری کشاورزی به‌عنوان یکی از انواع جدید گردشگری با همکاری فعالان بخش خصوصی از استان گلستان رقم خورد، گفت: به دلیل برخورداری گلستان از اقلیم مناسب، زمین‌های مستعد و ظرفیت تولید 92 گونه محصول کشاورزی می‌تواند به یکی از راهکارهای مؤثر افزایش درآمد فعالان بخش کشاورزی و گردشگری این استان شمالی تبدیل شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: استان گلستان با برخورداری از پتانسیل‌های بسیار در حوزه‌های گردشگری و کشاورزی زمینه توسعه مزارع گردشگری را دارا است و از سال گذشته که به‌نوعی این شکل از گردشگری با صدور اولین مجوز بهره‌برداری در گلستان رقم خورد، شاهد استقبال برای فعالیت هم‌استانی‌ها در بخش مزارع گردشگری هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر 74 متقاضی دریافت مجوز گردشگری کشاورزی در استان در مرحله تکمیل پرونده هستند و در دومین جلسه کمیسیون فنی گردشگری کشاورزی استان در سال جاری نیز 8 پرونده گردشگری کشاورزی در سطح استان تائید شد و در حال تکمیل پرونده برای صدور پروانه بهره‌برداری است.

تجری با اشاره به پیشرو بودن گلستان در زمینه گردشگری کشاورزی، از صدور 8 پروانه بهره‌برداری مزرعه گردشگری در سطح استان خبر داد و یادآور شد: در حدود یک سال گذشته مجوز بهره‌برداری و فعالیت این تعداد مزرعه گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری بالغ‌بر 77 میلیارد ریال در سطح استان صادر شد و زمینه اشتغال برای حدود 126 نفر را فراهم ساخته است.

وی بیان داشت: گردشگری کشاورزی فرصتی برای توسعه روستاها، رونق کشاورزی و ایجاد فرصت‌های تفریحی سالم و آموزنده برای گردشگران داخلی و خارجی است. توسعه این نوع جدید از گردشگری در گلستان که از ظرفیت‌هایی نظیر اقلیم‌های گوناگون، تنوع محصولات کشاورزی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی متنوع برخوردار است می‌تواند زمینه اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی به‌ویژه در سطح روستاها را فراهم سازد.


گرگان/میلاد زواریی

آیا این خبر مفید بود؟