رشد ۲۷ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر امیرآباد و نکا

به گزارش رکنا از مازندران ؛ محمدعلی اصل سعیدی پور با اشاره به اینکه میزان عملیات تخلیه و بارگیری در بخش کالاهای عمومی ، اساسی و مواد نفتی در بنادر امیرآباد و نکا از ابتدای امسال تا نیمه نخست شهریور معادل ۱,۷ میلیون تن بود ‌ اظهار داشت این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، بیانگر رشد ۲۷ درصدی در این حوزه می باشد.

وی همگونی در صادرات و واردات کالا را به " دو پهلویی بودن عملیات تخلیه و بارگیری کالا " در بندرامیرآباد تعبیر کرد که با رعایت موازین اداری و قانونی منجر به عدم یکنواختی و کاهش ترافیک در ورود و خروج کالا می شود.

مدیرکل بندرامیرآباد به خروج بیش از ۷۵ هزار تن کالاهای متروکه در ماههای اخیر با همراهی استاندار مازندران ، دادستان استان و شهرستان بهشهر و همچنین همکاری دستگاههای ذیربط اشاره کرد و از برنامه ریزی های گسترده در حوزه بازاریابی ، جذب مشتریان و صاحبان کالا با توجه به زیرساخت ها و فضای مناسب ایجاد شده در انبارها جهت قرارگیری کالاها در بندرامیرآباد خبر داد.

سعیدی پور در پایان ، کالاهای ساختمانی ، مفتول ، آهن آلات و کالاهای پتروشیمی و کشاورزی را از عمده کالاهای بارگیری شده و جو ، گندم ، ذرت و روغن خوراکی را از دیگر کالاهایی برشمرد که در این مدت در بندر تخلیه شده است.


انتهای خبر/عباسی نیک

آیا این خبر مفید بود؟