برای اجرای طرح‌های آبیاری نوین ۸۰ میلیارد تومان  در استان همدان اعتبار نیاز است

به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، امیر لاهوتیان  به صرفه جویی در مصرف آب و اقداماتی که در این بخش تاکنون انجام شده اشاره کرد و افزود: پارسال اقداماتی از جمله احیاء مرمت قنوات، ساخت کانال‌های آبرسانی، طرح نوسازی اراضی، انتقال آب با لوله، اجرای طرح‌های سامانه‌ای و اجرای آبیاری نوین با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات سیل ۹۸ و اعتبارات ملی قنوات صورت پذیرفت.

لاهوتیان بیان کرد: ۱۵۰ رشته قنات در سطح روستاهای استان لایروبی و مرمت شده و در سال جاری هم با پیگیری و تصویب اعتبار از محل اعتبارات ملی، اعتبارات خشکسالی و اعتبار ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (بنیاد برکت) لایروبی و نوسازی قنات‌ها به تعداد ۲۰۰ رشته پیش بینی شده که در صورت تخصیص آن کار اجرایی می‌شود.

وی با اشاره اجرای عملیات طرح‌های سامانه‌های نوین آبیاری تحت فشار، آبیاری قطره‌ای و کم فشاردر سطح استان اظهار کرد: پارسال در این خصوص ۱۶۰ هزار هکتار اجراشد که این میزان اجرا موجب صرفه جویی آب منابع زیر زمینی به میزان ۷۰۰میلیون متر مکعب شده است.

مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان همدان گفت: امسال نیز با پیگیری‌های انجام شده اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح‌ها به تصویب رسید که منتظر هستیم با دریافت آن در ۲۵۰۰ هکتار آن را اجرایی کنیم.

 

 

 
 

 

آیا این خبر مفید بود؟