پویش همکلاسی مهربان کاری جهادی است که باید با همدلی انجام شود

به گزارش  خبرنگار رکنا ازمازندران؛ «محمد شعبانی» در آئین افتتاحیه پویش همکلاسی مهربان 2 به بار معنایی برخی از کلمات در واژگان فارسی اشاره کرده و گفت: کلمه جهاد دارای بار معنایی بسیار عجیبی است که  در ارتباط مستقیم با همدلی است.

وی افزود: کار جهادی یعنی کار همدلانه  و در سال گذشته با تکیه بر همین بار معنایی و کار همدلانه و جهادی، اتفاق بی نظیری در پویش همکلاسی مهربان 1 رقم خورد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد: بحث عدالت آموزشی در جامعه اسلامی امر بسیار مهمی است. بسیاری از دستگاهها وارد عمل شدند و در اجرای عدالت آموزشی در مدارس استان اتفاق بسیار خوبی در سال گذشته رقم خورد.

وی اظهار کرد: در سال گذشته 40 هزار دانش‌آموز فاقد ابزارهای هوشمند آموزشی شناسایی کردیم و بر اساس اولویت بندی توانستیم برای بخش اعظم این دانش‌آموزان تبلت و گوشی هوشمند تهیه کنیم.15 میلیارد تومان نیز در قالب وام خرید تبلت و گوشی در اختیار بخشی از این دانش‌آموزان قرار دادیم که باید از مدیران بانکهای عامل تقدیر کرد.

شعبانی خاطرنشان کرد: فرهنگیان فهیم مازندرانی، پرداخت اقساط بسیاری از این وام ها را بر عهده گرفتند و نشان دادند که با نگاههای جدید و از راههای مختلف کار خیر و مومنانه انجام داد.انتظار می رود تا در سال جدید نیز در اجرای طرح پویش همکلاسی مهربان و تهیه لوازم التحریر، کیف، کفش و اقلام معیشتی با همدلی همه دستگاهها ، مردم شریف، سمن ها و ...اتفاق زیبایی در آغاز مهر برای دانش‌آموزان نیازمند رقم بزنیم.

شایان ذکر است مقادیر و اقلام جمع آوری شده در هفته اول مهرف همزمان با هفته بزرگداشت دفاع مقدس، توسط شهرستانها بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع خواهد شد.

 


انتهای خبر/عباسی نیک

آیا این خبر مفید بود؟