اضافه شدن قریب به هزار مستمری بگیر تنها دریکماه

به گزارش رکنا از رشت، علی حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه بر اساس گزارش اداره آمار و فناوری اطلاعات این اداره کل ، تا پایان تیرماه سالجاری تعداد پرونده های مستمری تحت پوشش به 144232 مورد و تعداد مستمری بگیران برخوردار از تعهدات بلندمدت به 173550 نفر رسیده است اظهار داشت : این آمار در مقایسه با 143390 پرونده فعال تا پایان خردادماه و جمعیت 172570 نفری مستمری بگیران ، بیانگر افزایش 842 فقره پرونده و 980 مستمری بگیر جدید تحت پوشش میباشد . 

وی با اشاره به اینکه 648 نفر از این تعداد را بازنشستگان ، 27 نفر را از کارافتادگان و مابقی را بازماندگان تشکیل میدهند اذعان نمود : در 167 پرونده جدید فوتی ، 205 مستمری بگیر جدید بازمانده ( با احتساب دو یا چند فرد تبعی در برخی پرونده ها ) به جرگه مستمری بگیران دریافت کننده تعهدات بلندمدت افزوده گردیده است . 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با تاکید بر اینکه تا پایان مردادماه بطور متوسط ماهانه 615 میلیارد تومان تعهدات بلندمدت شامل انواع مستمری در استان پرداخت گردیده است افزود : افزایش این تعداد مستمری بگیر در هر ماه خود منجر به رشد چند میلیارد تومانی این تعهدات نسبت به ماه قبل میگردد . 

شایان ذکر است بیش از 161000 نفر از افراد تبعی مستمری بگیران استان نیز در حال حاضر تحت پوشش این تامین اجتماعی گیلان قرار دارند .

رشت /مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟