اختصاص ۲۵۰ هزار دُز واکسن جدید به دانشگاه علوم پزشکی مشهد

به گزارش رکنا از خراسان رضوی، دکتر زهرا نهبندانی با بیان این که تمامی دُزهای واکسن در میان پایگاهها و مراکز واکسیناسیون توزیع شده است افزود: با پیگیریهای صورت گرفته سهمیه محموله جدید تحویلی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۲.۵ برابر محموله‌های قبلی بوده است.

وی از تمامی گروههای هدف که مشمول دریافت واکسن در نوبت اول و دوم می شوند خواست برای دریافت واکسن طبق نوبت‌دهی صورت گرفته به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا ازدحام جمعیت در این مراکز صورت نگیرد.

این عضو کمیته بهداشت ستاد اجرایی مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این نکته که در محموله دریافتی جدید سهمیه‌ای هم برای مناطق حاشیه شهر مشهد لحاظ شده است گفت: واکسیناسیون ساکنان مناطق حاشیه شهر مشهد توسط اعضای بسیج جامعه پزشکی در حال انجام است.

نهبندانی با بیان این که در حال حاضر ۴۲ پایگاه و مرکز تجمیعی واکسیناسیون در مناطق زیر پوشش این دانشگاه راه‌اندازی شده است افزود: این پایگاه‌ها در مشهد، فریمان، سرخس، قوچان، چناران، کلات، طرقبه، خواف، کاشمر، گلبهار، بردسکن، تایباد و کاشمر راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: از مجموع مراکز واکسیناسیون، ۳۰ پایگاه تجمیعی است که با مشارکت سایر سازمانها و ارگانها به منظور گسترش خدمات‌رسانی و سهولت در دسترسی شهروندان به پایگاههای واکسیناسیون راه‌اندازی شده است و در حال حاضر ظرفیت واکسیناسیون به بیش از ۳۵ هزار دُز در روز رسیده است که این امر موجب افزایش خدمات رسانی به گروه‌های هدف شده است.

آیا این خبر مفید بود؟