کمتر از ۱۳ درصد گلستانی ها در برابر کرونا واکسینه کامل شدند

به گزارش خبرنگار رکنا از گرگان، هادی حق شناس  در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهارکرد: طبق آخرین وضعیت اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا، گلستان در شرایط نارنجی قرار دارد.

استاندار گلستان افزود: هم اکنون هزار و ۱۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۹۰ بیمار در آی سی یو تحت مراقبت بوده و ۶۱ بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در استان واجد شرایط دریافت واکسن بوده است، اضافه کرد: تاکنون بیش از ۶۲۶ هزار دوز واکسن در استان تزریق شده که بیش از ۴۶۷ هزار دوز آن در مرحله اول بوده است.

حق شناس بیان کرد: با توجه به نارنجی شدن استان تمام پروتکل های وضعیت نارنجی اعم از آمد و شدها، محدودیت های ترافیکی و حضور کارمندان در محیط کار اعمال خواهد شد.

استاندار گلستان در خصوص کورس اسب دوانی بندرترکمن هم گفت: کورس اسبدوانی آق قلا با توجه به شرایط نارنجی استان بدون تماشاچی برگزار خواهد شد.

وی در خصوص فعالیت مدارس هم توضیح داد: در صورت واکسیناسیون معلمان، اولیای مدارس، رانندگان سرویس مدارس و خانواده ها بازگشایی مدارس انجام خواهد شد و البته به دلیل صدمه که آموزش غیرحضوری به آموزش علمی کشور وارد می کند تلاش برای ایجاد شرایط آموزش حضوری ادامه دارد اما الزاماً بازگشایی مدارس در ابتدای مهر انجام نخواهد شد.
گرگان-میلاد زواریی

آیا این خبر مفید بود؟