روند شیوع کرونا در مازندران رو به کاهش/عادی انگاری ممنوع

به گزارش خبرنگار رکنا از مازندران؛ استاندار مازندران در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا بابیان اینکه استان مازندران توانایی تزریق 100 هزار دز واکسن در روز را دارد،گفت: اگر واکسن به استان برسد و با توجه به خبرهای خوبی که در خصوص وارادات واکسن رسیده است، با توجه به توانایی مراکز واکسیناسیون در استان سهمیه خوبی به ما تعلق می گیرد.

حسین زادگان با اشاره به اینکه ما تجربه 50 هزار دز در یک روز را هم داشتیم، خاطرنشان کرد: واکسیناسیون در استان از میانگین کشوری هم بالاتر است به طوری که 42 درصد دز اول تزریق شده است و در  دز دوم نیز آمار استان بالاست.

وی با بیان اینکه با رعایت مردم و زحمات کادر درمان، شیوع بیماری در استان رو به کاهش است گفت: این کاهشی شدن نباید در جامعه باعث عادی انگاری شود و پروتکل های بهداشتی شکسته شود، چرا که استان هایی هستند که رو به کاهش بودند و با عادی انگاری مجدد روند بیماری صعودی شده است.

حسین زادگان، ادامه داد : هربار که میزان رعایت پروتکل ها پایین می آید، استان دچار پیک سهمگین می شود.

نماینده عالی دولت در مازندران درخصوص بازگشایی مدارس و پیاده روی اربعین گفت: مبنای ما در استان مصوبه ستاد ملی کرونا است .

استاندار مازندران به فرمانداران در خصوص اجرای محدودیت ها طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا استان در شهرستان ها انجام شود.

وی در پایان سخنانش از مردم عزیز استان خواست که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و ازحضور تجمعات و دور همی های خانوادگی خودداری کنند.


انتهای خبر/عباسی نیک

آیا این خبر مفید بود؟