امکان ثبت‌نام مجدد در طرح اقدام ملی مسکن

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل؛ شهرام باباخانی معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اظهار کرد: در چهار مرحله ثبت‌نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در مجموع ۹ هزار و ۲۰۰ نفر ثبت‌نام کردند که با پالایش مدارک و مستندات به ویژه سبز بودن فرم جیم و پرداخت مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان در مجموع دو هزار و ۵۳۳ نفر متقاضی نهایی معرفی شد.

واگذاری زمین به صورت رایگان

وی تصریح کرد: کار واگذاری زمین به صورت رایگان برای دو هزار و ۵۳۳ متقاضی فراهم شده و ما از سال گذشته احداث واحد‌های مسکونی را در قالب چهار پروژه شروع کردیم.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تا آخر شهریورماه تمام مراحل برای واگذاری زمین و صدور اسناد انجام می‌شود تا پروژه‌هایی که روند اجرایی آن‌ها آغاز نشده بود، تعیین تکلیف شده و با قوت بیشتر کار اجرایی را در این پروژه‌ها شاهد باشیم.

باباخانی افزود: پیشرفت پروژه در برخی از واحد‌های احداثی ۴۵ تا ۷۰ درصد است و با همکاری شهرداری و نظام مهندسی ۵۰ تا ۶۰ درصد تخفیف در ارائه خدمات و صدور پروانه به انجام رسیده تا کاهش هزینه‌های ساخت را در این واحد‌ها شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: شرط برخورداری متقاضیان از طرح اقدام ملی مسکن پنج سال سکونت در اردبیل و سایر شهر‌ها و همچنین عدم دریافت زمین، مسکن و تسهیلات دولتی و سبز بودن فرم جیم و مهم‌تر از همه پرداخت مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان بود تا امکان ساخت و تحویل واحد‌های مسکونی برای متقاضیان نهایی فراهم آید.

باباخانی اضافه کرد: در سال گذشته در چهار مرحله ثبت‌نام از متقاضیان انجام شد و به نظر می‌رسد با توجه به سیاست جدید وزارت راه و شهرسازی سایت برای ثبت‌نام مجدد متقاضیان بازگشایی شده و امکان ثبت اطلاعات در سامانه فراهم آید.

 

آیا این خبر مفید بود؟