تکم خوان معروف اردبیل دار فانی را وداع گفت

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل،موسی اصغرزاده، پیشکسوت تکم خوانی در اردبیل، پیر خیاط محله قدیمی فانتازیا و نویسنده و پژوهشگر فرهنگ عامه امروز بعد از ۹ دهه زندگی در دیار دارالارشاد اردبیل، مهد فرهنگ و آئین‌های باستانی در سن ۹۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.

خیاطی خوش‌اخلاق و نویسنده‌ای خوش‌قلم که در کوچه و محله‌های قدیمی اردبیل با آواز خوش خود مبشر فصل سبزِ بهار بود، سال‌های طولانی با اجرای آئین باستانی «تکم‌خوانی» مردم اردبیل را با آواز خود آشنا و مأنوس کرده بود.

وی که در کنار خیاطی به نویسندگی نیز مشغول بود در طول زندگی خود چند آثار مکتوب در زمینه فرهنگ عامه به جامعه اردبیل تقدیم کرد و کتاب فرهنگ عامیانه دارالارشاد اردبیل از آن جمله مهمترین آثار به چاپ رسیده این نویسنده پیشکسوت است.

این نویسنده و خیاط اردبیلی که مردم بیشتر او را به عنوان تکم‌خوان محله‌های قدیمی می‌شناسند، در خیاط خانه خود با تلفیق خلاقیت و رنگ‌های زیبا و چشم‌نواز عروسک‌های تکم ساخته و به خیاطی کوچک خود صفای بیشتری می‌داد.

موسی اصغرزاده متولد شهرستان مشگین‌شهر و بزرگ‌شده شهر اردبیل بود که در سال ۱۳۰۹ چشم به جهان گشوده و در طول زندگی در کنار علایق و دغدغه‌های فردی گامی ماندگار در حوزه فرهنگ اردبیل برداشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟