پیگیری تشکیل اداره کل راه‌آهن آذربایجان‌غربی
به گزارش رکنا از ارومیه، با توجه به پیگیری‌های مجموعه راه وشهرسازی آذربایجان‌غربی جهت شکل‌گیری اداره کل راه‌آهن آذربایجان‌غربی به منظور استفاده از ظرفیت‌های زیرساخت ریلی منطقه در صادرات و تبادلات مرزی، نشست سیدمحسن حمزه‌لو؛ رئیس شورای هماهنگی و مدیرکل راه و شهرسازی استان با حجت‌الاسلام ذاکر؛ نماینده مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی به همراه شارلی انویه تکیه؛ نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل راه‌آهن آذربایجان برگزار شد. 

هم‌اندیشی برای تسریع در فرآیندهای شکل‌گیری اداره کل راه‌آهن استان از مهم‌ترین محورهای این نشست بود که مقرر شد تا زمان تشکیل این اداره کل، دفتر راه‌آهن آذربایجان در شهر ارومیه با تمامی اختیارات قانونی استقرار یابد. 

در این دیدار بر استفاده از ظرفیت‌های زیرساخت ریلی منطقه به ویژه ایستگاه راه‌آهن ارومیه و تکمیل ایستگاه سوخت‌رسانی قطار و انبار کالاها  تأکید شد. 

طرح‌های توسعه خط‌راه‌آهن از جمله ارومیه‌ سرو و سه‌راهی محمدیار تمرچین در این نشست مطرح شد و مقرر شد نماینده  آشوریان و کلدانیان و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از طریق کمیسیون عمران پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

بهره‌برداری مطلوب از شبکه ریلی، افزایش ایمنی و حفظ کیفیت زیرساخت و ناوگان، رعایت استانداردها و ارتقای مستمر کیفیت و کمیت خدمات باری و مسافری از جمله وظایف و اختیارات ادارات کل راه آهن است و طبعا اگر آذربایجان‌غربی صاحب اداره کل مستقل شود، دیگر نیازی نیست که برای رفع مشکلات متعدد راه آهن چشم انتظار پیگیری دیگر سازمان‌ها باشیم.

آذربایجان‌غربی/ معجنی 

آیا این خبر مفید بود؟