سیر نزولی کرونا در مهران

به گزارش خبرنگار رکنا در ایلام ؛ دکتر جهانگیر رستمزاد معاون امور اقتصادی استانداری و دکتر بسطامی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی آخرین روز از هفته دولت با ا ستقبال فرماندار و اعضای شورای تأمین و اداری وارد شهرستان مهران شدند و با حضور در مزار شهدای گمنام، به مقام شامخ شهدا ادای احترام نمودند.

در ادامه از ۱۸طرح شهرستان مهران با اعتباری بالغ بر۲۱میلیارد تومان رونمایی شد.

وی سپس با حضور در فرمانداری مهران در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا شهرستان حضور یافت.

معاون اقتصادی استاندار در نشست ستاد کرونا در شهرستان مهران با تقدیر از زحمات و اقدامات انجام شده فرماندار، مدیران دستگاههای اجرایی و ستاد کرونای مهران بیان کرد: اقدامات قابل توجهی در شهرستان مهران صورت گرفته که همین امر باعث شده که کرونا در مهران سیر نزولی داشته باشد.

وی در ادامه افزود: توجه مردم به دستورالعملها و فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین اصلی است که این روزها بایستی مورد توجه قرار بگیرد.

دکتر رستم زاد با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در کنترل بیماری کرونا خواستار همکاری دستگاهها در تجهیز مراکز و همراهی مردم(گروههای هدف) در انجام واکسیناسیون شد.

رستم زاد در این جلسه نیز گفت:مراکز آموزشی،آرامستان ها و مکان های پرخطر بایستی همچنان تعطیل باشد.

وی در پایان با اشاره به همایش بزرگ اربعین گفت:هنوز هیچ گونه ابلاغ در خصوص برگزاری همایش اربعین به استان نشده است اما همه بایستی در استان آمادگی کامل را داشته باشند.

بسطامی نماینده مردم ایلام در آیین افتتاح طرح های شهرستان مهران و نیز اولین دپارتمان مرزی کشور در مهران گفت: آموزش‌های فنی و حرفه ای باید مبتنی بر علم روز باشد و اگر در اشتغال انحرافی وجود دارد، به دلیل عدم وجود مهارت‌های آموزشی است.

بسطامی ارتقاء سطح آموزش و شناسایی نیازهای واقعی بازار کار را عمده ترین فواید افتتاح این دپارتمان عنوان کرد.

سرپرست فرمانداری مهران در این مراسم گفت: هفته دولت فرصت بسیار مناسبی است که خدمات دولت در حوزه های مختلف برای مردم بیان شود، شهرستان مهران به لحاظ ظرفیت های خوبی در حوزه نفت، پایانه بین المللی مسافری، گمرک تجاری، منطقه ویژه اقتصادی و آزاد تجاری، سامانه گرمسیری ،مهار رودخانه های مرزی، امن‌ترین و نزدیک‌ترین منطقه برای تردد زوار عتبات عالیات و دهها ظرفیت و پتانسیل دیگر افق روشنی را پیش روی این شهرستان رقم می‌زند که سرمایه گذاری در این حوزه‌ ها نویدبخش روزهای خوب برای این شهرستان به عنوان محور توسعه استان خواهد بود.

 مهندس کاکی گفت: ۱۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان که تعداد ۱۵ پروژه قابل افتتاح و۳پروژه کلنگ زنی در حوزه‌‌های راه، منابع طبیعی، آموزش، مدیریت حوزه آب، مسکن و... با اشتغالزایی بیش از ۲ هزار و ۷۱۰ نفر ساعت به صورت غیر مستقیم و ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی دارند .

کاکی در ادامه افزود:در بحث اربعین تا به الان ۳۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های شهرستان در حوزه های آب، برق، راه و احداث سایه بان و سرویس‌های بهداشتی اختصاص پیدا کرده است.

 سرپرست فرمانداری مهران افزود: اعتبار کمیته برنامه ریزی امسال شهرستان نسبت به سال گذشته۱۳۴ درصد افزایش داشته است.

مهندس کاکی در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا گزارش کاملی از وضعیت مبتلایان،بستری و واکسناسیون در شهرستان ارایه نمودند.

ایلام/موسوی

آیا این خبر مفید بود؟