کلنگ احداث اولین مدرسه سبز استان به زمین خورد

به گزارش خبرگزاری رکنا ازمازندران؛ آئین کلنگ‌زنی اولین مدرسه سبز استان صبح امروز با حضور سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، جهانیان مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، ولیزاده فرماندار شهرستان بابل، حاجی زاده امام جمعه بندپی غربی و برخی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی در روستای شانه تراش شهر خشرودپی منطقه بندپی غربی شهرستان بابل برگزار شد.
علیرضا سعدی پور در این رابطه اظهار کرد؛ این مدرسه به نام حضرت رقیه (س) مزین و به صورت مشارکتی و ملی در فضایی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع که اهدایی اهالی روستای شانه تراش می باشد با زیربنای ۱۸۰۰ مترمربع در طبقات مختلف احداث خواهد شد.
وی افزود: این مدرسه یکی از زیباترین و پیشرفته ترین مدارس کشور خواهد بود که دارای سالن های مجزا برای امتحانات، نمازخانه، کارگاه، سالن ورزشی و کلاس های آموزشی با سقف ساندروف است که در مواقع لزوم، سقف این کلاسها کنار رفته و تبدیل به کلاسهای روباز خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: کل سقف این مدرسه دارای سلول های خورشیدی برای جذب و ذخیره سازی انرژی خورشیدی خواهد بود و تمام انرژی سیستم های سرمایشی و گرمایشی مدرسه از طریق انرژی تجدید پذیر خورشیدی تامین خواهد شد.

سعدی پورخاطر نشان کرد: این مدرسه بر اساس شرایط اقلیمی منطقه طراحی شده و در مجاورت یک قلعه باستانی و یک زمین فوتبال احداث می شود که در جای خود بر جذابیت این مدرسه می افزاید.
وی همچنین یادآور شد: این مدرسه در مقطع متوسطه اول دخترانه و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال به صورت مشارکتی و ملی با همکاری خانواده مرحوم قاسمی به عنوان خیر مدرسه‌ساز و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان احداث خواهد شد.


انتهای خبر/عباسی نیک

آیا این خبر مفید بود؟