توزیع خارج از شبکه سیمان به ارزش بیش از ۷۷ میلیارد ریال

به گزارش رکنا از ارومیه، غلامرضا بابایی در گفتگویی اظهار کرد: پرونده‌های تخلف تشکیل و جهت رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به مراجع ذیصلاح ارجاع شده است.

وی افزود: در این بازه زمانی به ویژه در ایام تابستان با توجه به آغاز ساخت و ساز و افزایش مصرف مصالح ساختمانی، ۲۷۰ پرونده تخلف صنفی در حوزه مصالح ساختمانی تشکیل شده است.

بابایی اضافه کرد: در بازه زمانی یاد شده یک هزار و ۹۴۰ مورد بازرسی از واحدها و عاملین توزیع سیمان انجام و ۱۸۶ فقره پرونده تخلفات صنفی اعم از گرانفروشی، احتکار، عدم عرضه و توزیع خارج از شبکه به ارزش بیش از ۷۷ میلیارد ریال تشکیل و جهت رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به مراجع ذیصلاح ارجاع شد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزود: همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه در حوزه آهن‌آلات ۳۳۶ مورد بازرسی با تشکیل هشت فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از ۳۸ میلیارد و ۳۲۴ میلیون ریال، آجر ۱۴۵ مورد بازرسی ۲ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۱۰۶ میلیون ریال، شن و ماسه ۲۴۷ مورد با تشکیل ۴۸ فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از هشت میلیارد ریال و ۳۸۸ مورد بازرسی در حوزه سایر مصالح ساختمانی با تشکیل ۲۶ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۱۳ میلیارد ریال انجام شده است.

بابایی ادامه داد: در راستای نظارت بر عملکرد واحدهای تخصصی در پنج ماه نخست امسال با حضور نهاد ها و ادارات ذی‌ربط ۲ هزار و ۶۳۲ مورد گشت مشترک انجام و ۵۰۲ فقره پرونده تخلفات صنفی به ارزش بیش از ۹۵ میلیارد و ۵۵۲ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

آذربایجان‌غربی/ معجنی 

آیا این خبر مفید بود؟