بیش از ۶۰ درصد جرائم، اقتصادی است

به گزارش خبرنگار رکنا از کرمانشاه، سرهنگ علی عباسی‌کسانی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: جرائم اینترنتی و هرگونه جرمی که در فضای سایبری در حوزه اینترنت اتفاق بیافتد مربوط به پلیس فتا می شود.

وی وظیفه پلیس فتا را برقراری امنیت در فضای اینترنتی عنوان کرد و افزود: کلاهبرداری با ۴۸ درصد بیشترین جرائم در استان کرمانشاه طی سال ۱۴۰۰ بوده که بعد از آن برداشت‌های غیرمجاز با ۱۳ درصد بوده است.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد از جرائم، در بحث جرائم اقتصادی در استان کرمانشاه اتفاق افتاده است.

کسانی با اشاره به کلاهبرداری ورود به سامانه ثنا، گفت: مجرمان سایبری با ارسال متنی با عنوان اینکه « از شما شکایت شده و برای مشاهده آن بر روز لینک زیر کلیک کنید »، کاربر را هدایت به ورود به سایت می‌کنند و فرد مورد فیشینگ قرار می‌گیرد و اطلاعات فرد را در اختیار قرار می‌گیرد.

عباسی‌کسانی اضافه کرد: از کاربر می‌خواهد یا واریز مبلغ ۲ هزار تومان شکایت را مشاهده کند، فرد را وارد درگاه جعلی می‌کند و از آن طریق شماره حساب، رمز دوم و سایر اطلاعات را به سرقت می‌برند و حساب فرد را خالی می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان تاکید کرد: سامانه ثنا هیچگونه مبلغی از کاربر نمی‌خواهد و فقط اطلاع‌رسانی می‌کند و نیاز به ورود به درگاه بانکی نیست، لذا هنگامی که فرد ارجاع داده شد به یک درگاه برای پرداخت مبلغی حتما کلاهبرداری است.

نازی حاجی علی اکبری/ کرمانشاه

 

آیا این خبر مفید بود؟