23 میلیارد ریال ارزش ریالی تخلفات کشف شده در سطح استان

به گزارش رکنا از رشت، مهدی نقدی؛ با اشاره به بازرسی های صورت پذیرفته از سطح بازار، گفت: در طول پنج ماه اول سال؛ بازرسی و عملیات ویژه رصد کالاهای قاچاق طی گشت مشترک تعداد 3 هزار 200 عملیات بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی انجام شده است.

 گفت: بیشترین موارد بازرسی از انبارها و محل نگهداری کالا در سطح استان انجام شده است که در این رابطه نیز بازرسان سازمان صمت گیلان با جدیت کامل پرونده های متشکله از واحدهای متخلف را به تعزیرات حکومتی ارسال نموده تا برخورد قانونی با آنها اعمال گردد .

وی با اشاره به این که عمده تخلفات گرانفروشی، کم فروشی، احتکار  و عدم درج قیمت می باشد،ادامه داد:  بازرسان ما بطور مستمر و بصورت گشت مشترک با  دیگر بازرسان دستگاههای نظارتی رصد کالاهای ضروری و مایحتاج پر مصرف را در سطح  استان بررسی و در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخورد قانونی اعمال می گردد.

مهدی نقدی با بیان این که گزارشات مردمی از سوی ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستانهای استان دریافت و به آن رسیدگی می شود،عنوان کرد: در مدت یاد شده 2 هزار و 33 شکایت ثبت در حوزه قاچاق، 935 پرونده رسیدگی و اعلام نتیجه شده و 414 مورد آن در حال رسیدگی است.

معاون نظارت، بازرسی سازمان صمت استان گیلان همچنین اظهار داشت:  همشهریان محترم می توانند در صورت مشاهده و بروز هر گونه تخلف در واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت، آن را با شماره تلفن ۱۲۴ در میان بگذارند و یا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستان ها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه نموده و موارد تخلف را گزارش نمایند.

رشت /مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟