940 میلیارد ریال طرح اشتغال زایی در چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

به گزارش خبرنگار رکنا در شهرکرد،حسین بیرانوند مدیر صندوق کار افرینی امید استان چهارمحال و بختیاری  در حاشیه افتتاحیه طرح کار آفرینی شرکت تعاونی تولید و تامین نیاز آسام متحد رنگین در روستای بهرام آباد ،ضمن گرامیداشت شهدای هفته دولت ، شهیدان باهنر و رجایی و تبریک به همه دولتمردان جامعه اسلامی بیان کرد: امروز رسالت صندوق کار آرفرینی حمایت از طرح های خرد ،کوچک و متوسط است،این صندوق با سابقه بیش از دو دهه فعالیت در حوزه اشتغال و کار آفرینی توانسته خدمات خوب و قابل چشمگیری را به جوانان و افراد جویای کار در استان ارائه نماید.

وی افزود: صندوق استان چهارمحال و بختیاری با همت و تلاش همه خدمتگذاران در این عرصه توانسته در سال 1399 و 1400 غریب به 1426 فقره تسهیلات خود اشتغالی در راستای ایجاد و تثبیت اشتغال در سطح استان پرداخت کند که اعتباری بالغ بر 660 میلیارد ریال در این حوزه پرداخت شده و 2 هزار شغل جدید در این دوسال توانستیم تا به امروز ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: طرح شرکت تعاونی تولید و تامین نیاز آسام متحد رنگین یکی از طرح های کار آفرین آقای عارف رییسی در استان است که به حمدالله به صورت مجازی افتتاح شد،این طرح با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال و تعداد اشتغال 150 نفر توانسته سرانه استغال خوبی را برای مردم عزیز و افرادی جویای کار در استان فراهم کند.

بیرانوند همچنین بیان کرد:این صندوق در حوزه صنایع مختلفی که در استان وجود دارد از جمله شیلات ،گردشگری ،صنایع دستی و دیگر خدمات و صنایع مختلفی که در استان مشغول بکار هستند، اعلام آمادگی دارد تا برای افرادی جویای کار در استان که شرایط صندوق را دارا می باشند ارائه خدمت کند.

وی عنوان کرد: ما در بحث حمایت از کارآفرینان برتر در سطح استان ظرفیت و پتانسیل بسیار مناسبی را دار می باشیم تا به فرمایش مقام معظم رهبری بصورت جهادی و شبانه روزی و میدانی از این واحد ها و طرح ها حمایت های لازم را بعمل آوریم.

مدیر صندوق کار افرینی امید استان چهارمحال و بختیاری ضمن تقاضا از صدا و سیما و تمامی رسانه های استان برای همکاری و همراهی افزود:صندوق توسعه ملی از سال 1397 اعتباری بالغ بر بیش یک و نیم میلیارد دلار به عاملیت بانک های کشاورزی ، توسعه تعاون و صندوق امید در اختیارمان قرار داده است که در راستای ایجاد و تثبیت اشتغال در روستاها و شهرستان های کم بر خوردار استان بکارگیری شد.

بیرانوند ادامه داد:امروزه شاهد این حرکت روبه جلو و ایجاد اشتغال و مهاجرت معکوس از شهر ها به روستا ها در سراسر کشور هستیم و بخش خیلی زیادی از جوانان وافراد جویای کار به سرزمین پدری خود بازگشته اند و کسب و کار های مختلفی را در سطح روستاها شروع و توسعه داده اند.

وی همچنین گفت: تا کنون بالغ بر 940 میلیارد ریال در این حوزه طرح به ما معرفی شده که توانستیم 95 درصد از طرح های معرفی شده را به مرحله پرداخت برسانیم ، ما توانسته ایم بالغ بر 1325 فقره فقط در سامانه کارا (اشتغال روستایی) تسهیلات داشته باشیم که اعتباری بالغ بر 650 میلیارد ریال در حوزه اشتغال زایی در سطح استان پرداخت شده است.

بیرانوند افزود:بیش از 2 هزار اشتغال ایجادی و توسعه ای را در سطح روستاهای استان شاهد بودیم و این امر به همت و تلاش کلیه همکاران خدوم در حوزه اشتغالزایی در سطح استان می باشد ،امیدواریم با اعتبارات کم بهره ای که در اختیار این نهاد های حمایتی وجود دارد بتوانیم رسالتمان را بخوبی ایفا کنیم.

وی در پایان ضمن تقاضا از دستگاه های متولی در بررسی و شناسایی طرح های مختلف عنوان کرد: 78 طرح در انتظار بررسی به مبلغ 130 میلیارد ریال داریم که با تلاش همکارانمان در شهرستان ها این اعتبارات هم توزیع خواهد شد.

مصیبی دهکردی/ شهرکرد 

آیا این خبر مفید بود؟