ساختمان مرجع دریایی بندر شهید رجایی ۷۱ درصد پیشرفت دارد

به گزارش رکنا در هرمزگان، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران  عنوان کرد: عملیات ساخت این برج با ۶۲.۲ متر ارتفاع بر اساس برنامه زمان‌بندی با نظارت مستقیم واحد مهندسی و عمران اداره کل و اداره HSE بندر شهید رجایی درحال پیشروی است.
وی در تشریح مشخصات فنی این برج کنترل ترافیک گفت: این سازه بتنی دارای ۶۲.۲ متر ارتفاع(از تراز روی فونداسیون)، یک‌هزار و ۲۳۰ متر مکعب حجم بتن‌ریزی و با وزن آرماتوربندی ۶۲۰ تن و ضخامت ۷۰ سانتی‌متر می‌باشد.
به گفته مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی، این برج کنترل ترافیک دریایی دارای ۲ دستگاه آسانسور پرسرعت می‌باشد که قادر است ارتفاع برج را در ۲۸ ثانیه طی کند.۶۰ درصد از عملیات‌های نجات دریایی در هرمزگان انجام می‌شود.


محمدی کرجی‌ران در ادامه با بیان اینکه مرکز VTS بندر شهید رجایی از حساس‌ترین و پرترافیک‌ترین مراکز دریایی کشور است، گفت: مرکز هماهنگی نجات دریایی(MRCC) استان هرمزگان بیش از ۶۰ درصد از عملیات‌های جستجو ونجات دریایی و شرایط استقرار را درپهنه‌های آبی و حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران به خود اختصاص داده است.
وی در این باره بیان کرد: احداث ساختمان مرجع دریایی بندر شهید رجایی با هدف استقرار حوزه‌های سرویس ترافیک دریایی، مرکز هماهنگی نجات دریایی، ابزار فنی اتاق، منظر و فضای‌های اداری مرتبط با امور دریایی درحال احداث است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان پیش بینی‌ کرد: با اتخاذ تدابیر مهندسی این طرح در اسفند ۱۴۰۰ و پیش از موعد قراردادی و برنامه‌ریزی اولیه اتمام و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

انتهای پیام /ح

 

 

آیا این خبر مفید بود؟