نوبت افتتاح پروژه های هفته دولت در استان سمنان به مهدیشهر رسید

به‌ گزارش خبرگزاری رکنا در سمنان، در ادامه افتتاح پروژه های هفته دولت در استان سمنان، امروز ۲۲۸ میلیارد ریال طرح عمرانی و اقتصادی در مهدیشهر افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

استاندار سمنان روز دوشنبه در آیین افتتاح پروژه های هفته دولت در شهرستان مهدیشهر که به صورت مجازی و وبینار برگزار شد گفت: ظرفیت‌های بخش خصوصی با توجه به موقعیت‌های بسیار زیاد در مهدیشهر فعال شود و دستگاه‌های اجرایی منطقه از سرمایه‌گذاران حمایت ویژه داشته باشند.

 علی رضا آشناگر تاکید کرد: امروز در حوزه های مختلف شاهد حضور سرمایه‌گذاران خوبی در منطقه هستیم که توانمندی های شهرستان مهدیشهر را به خوبی منعکس کردند اما با توجه به ظرفیت‌های بالای شهرستان مهدیشهر  و نیاز منطقه باید بیش از گذشته به جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی توجه شود.

وی ادامه داد: مهدیشهر به واسطه داشتن عشایر غیور، قطب تولید پروتئین و فرآورده‌های لبنی استان سمنان است. 

آشناگر با اشاره به اینکه بسیاری از جاذبه های گردشگری منطقه تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است، اضافه کرد: با توجه به شرایط کرونایی بسیاری از طبیعت دوستان از حضور در مهدیشهر و استفاده از جلوه‌های طبیعی منطقه محروم شدند که امیدواریم با ریشه کن شدن این ویروس و ایجاد زیرساخت های لازم برای جذب گردشگران بتوان از ظرفیت های این بخش به صورت ویژه استفاده کرد. 

وی بیمارستان ۱۵ خرداد مهدیشهر را یکی از مطالبه‌های اصلی مردم عنوان کرد و گفت: با توجه به روند کند پیش‌روی ساخت بیمارستان، طی سه سال اخیر با تلاش های فراوان، ۸۰ درصد اعتبارات بیمارستان به ارزش یکهزار و ۲۴۰ میلیارد ریال تخصیص یافت. 

فرماندار مهدیشهر نیز در این آیین ابراز داشت: ۱۷۹ میلیارد ریال طرح عمرانی و سه طرح اقتصادی جهاد کشاورزی به ارزش ۴۸ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت افتتاح شد.

عبدالرضا میقانی ادامه داد: مخزن ۲ هزار مترمکعبی شهر مهدیشهر و بیمارستان ۱۵ خرداد از طرح‌های مهم این شهرستان است که به لطف خدا و همراهی دولت به بهره‌برداری می‌رسد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟