مشارکت مردمی در حفظ عرصه های منابع طبیعی الزامی است

به گزارش رکنا در سمنان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در دیدار جعفر مرادی حقیقی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری و اعضای شورای معاونان این اداره کل گفت: فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی باید از دوران کودکی واز دانش آموزان شروع و در قالب آموزش های نوین از انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی افزود: برای فرهنگ سازی باید از تمامی بسترهای ممکن از جمله بهره گیری از کلیه امکانات هم زمان رسانه ها نظیر صدا و سیما، مطبوعات خبرگزاری ها و همچنین از فضای مجازی، فیلم، تئاتر و انیمیشن با تولیدات اثرگذار بهره گرفت.

وی در ادامه با اشاره به این که منابع طبیعی سرمایه ملی است و باید در حفاظت از عرصه های منابع طبیعی کوشا بود بر ضرورت صیانت و حفاظت از جنگل های استان سمنان تاکید کرد و گفت: بیش از هر زمان دیگر باید نسبت به حفظ جنگل به عنوان موهبت و سرمایه الهی اهتمام داشته باشیم.

مطیعی افزود: جنگل ها از بزرگترین سرمایه های کشور هستند و در شرایط جدید که با تغییرات اقلیمی شدید و خشکسالی روبرو هستیم باید بیش از هر زمان دیگری نسبت به حفظ این موهبت و سرمایه الهی اهتمام داشته باشیم.

وی گفت: منابع طبیعی و انفال امانت خدا در دست انسان است و باید این امانت‌های الهی را برای نسل‌های بعدی حفظ کنیم و آبرویمان را برای این کار به میدان بیاوریم.

حجت الاسلام و المسلمین مطیعی بر لزوم مقابله با گسترش بیابان‌ تاکید و تصریح کرد: مردم استان سمنان در دیدارها و مراجعات به این دفتر، در خصوص معضلاتی نظیر بیابان زایی، کمبود آب و خشکسالی ، مراتع و جنگل‌ها دغدغه هایی دارند که باید به آنها توجه شود.

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان نیز در ابتدای این دیدار به تشریح عملکرد اداره کل منابع و آبخیزداری استان سمنان پرداخت و گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط آن اداره کل در جهت رفع مشکلات بیابان، مرتع، آبخیز ، جنگل ، آموزش وفرهنگ سازی ارائه کرد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟