افزایش مرگهای کرونایی در مازندران

به گزارش رکنا از مازندران؛ موج پنجم کرونا در مازندران هرچند که حدود دو هفته است در روندی کاهشی قرار گرفته و این روند نزولی کماکان ادامه دارد، اما تعداد مرگ‌های کرونایی مازندران بر اثر سویه دلتا همچنان بالاست. تعداد جان‌باختگان کرونا در بیمارستان‌های مازندران با اضافه شدن ۲۸ نفر دیگر به جمع قربانیان کرونا از یکم فروردین امسال تا ظهر امروز یکشنبه ۷ شهریور به ۲۰۲۶ نفر رسید که بیش از ۵۰ درصد این مرگ‌ها مرداد امسال با فوت ۱۰۲۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های مازندران ثبت شد.

عبور مرگ‌های کرونایی مازندران از دو هزار نفر طی ۱۶۲ روز سال جاری در حالی ثبت شده که بر اساس آمارهای دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، تعداد قربانیان کرونا در این استان از ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ تا ۲۰ آبان ۱۳۹۹  یعنی در یک بازه زمانی ۲۶۶ روزه یک هزار و ۷۵۸ نفر بود.

طبق آمارهای موجود از مرگ‌های کرونایی مازندران در ماه‌های پشت سر گذاشته شده سال جاری، فروردین ۲۵۰ نفر، اردیبهشت ۲۷۹ نفر، خرداد ۶۶ نفر، تیر ۱۶۷ نفر و مرداد ۱۰۲۹ نفر در بیمارستان‌های مازندران جان خود را از دست دادند که طی روزهای ۱۷، ۱۸ و ۱۹ مرداد بیشترین مرگ‌های کرونایی این استان با فوت ۵۰ نفر در هر شبانه‌روز ثبت شد.

میانگین فوت روزانه بیماران مبتلا به کرونا در مازندران طی مرداد حدود ۳۳.۲ نفر در هر ۲۴ ساعت ثبت شد و آمار مرگ‌های کرونایی شهریور نشان می‌دهد که از ابتدای این ماه تا کنون این رقم میانگین همچنان بیش از ۳۰ نفر است. به طوری که با مرگ ۲۸ نفر طی ۲۴ ساعت اخیر تعداد قربانیان دلتاکرونا طی روزهای پشت سر گذاشته شده شهریور در بیمارستان‌های مازندران به ۲۳۵ نفر رسید که میانگین روزانه ۳۳.۵ نفر در هر شبانه‌روز را نشان می‌دهد. مسئولان بهداشت و درمان مازندران پیش‌تر نیز اعلام کرده بودند که تعداد مرگ‌های ناشی از کرونا حتی پس از آغاز روند نزولی آمار مجموع بستری‌شدگان تا مدتی بالا خواهد بود.


انتهای خبر/عباسی نیک

آیا این خبر مفید بود؟