نخستین نشست تخصصی مدیران پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی مازندران

به گزارش  رکنا از مازندران؛ در این نشست ابتدا مدیران پژوهش‌سراها به بیان مسائل و مشکلات موجود جهت تحقق اهداف پژوهش‌سرا پرداخته و سپس دهقان معاون آموزش متوسطه استان ضمن تأکید بر پیگیری موارد مطرح شده توسط مدیران گفت: پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی مراکز علمی - پژوهشی به منظور شناسایی و فراهم آوردن زمینه رشد و هدایت استعدادها است.

علی دهقان با بیان اینکه پرورش روحیه خلاقیت دانش‌آموزان و گسترش فرهنگ مطالعه، تحقیق و پژوهش از جمله مهم‌ترین رسالت‌های پژوهش‌سراها است، از مدیران پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی خواست با مشارکت دادن همه ذینفعان در امور و تقدم فعالیت‌های گروهی بر فعالیت‌های فردی و با توجه به آمایش سرزمینی و تفاوت‌های فردی، زمینه رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان را فراهم آورند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: مدیران پژوهش‌سراها با تشکیل انجمن‌های علمی- پژوهشی و حمایت از دانش‌آموزان پژوهشگر و تشکیل نمایشگاه‌های مجازی از آثار و دست ساخته‌های دانش‌آموزی، زمینه برقرای ارتباط موثر با مدیران واحدهای آموزشی و دبیران و خانواده‌ها را برای شناساندن فعالیت پژوهش‌سراها و جلب نظر مدیران  فراهم کنند.

وی در ادامه گفت: با استقرار 31 پزوهش‌سرای دانش‌آموزی به همراه 10 قطب استانی در زمینه نانو، نجوم، زیست فناوری، مسابقات آزمایشگاهی، انرژی‌های نوین، ادبیات و علوم انسانی، سلول‌های بنیادین، هوا فضا و صنایع دریایی،گیاهان دارویی، وکد نویسی فرصت مناسبی جهت ترویج فرهنگ پژوهش به جای حافظه مداری ایجاد شده است .

دهقان در ادامه از مدیران و روسای شهرستان‌ها و مناطق خواست به عنوان رئیس هیئت امنای پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی نسبت به پیگیری مسائل پژوهش‌سراها اقدام کنند.

لازم به ذکر است بیش از 36 هزار نفر از دانش‌آموزان استان در دومین جشنواره علمی - پژوهشی دانش‌آموزی در رشته‌های ده‌گانه و گرایش‌های مختلف  آن شرکت کردند.


انتهای پیام/عباسی نیک

آیا این خبر مفید بود؟